Kod Lucyfera

Cykl: Thomas Lourds (tom 2)
Wydawnictwo: Bellona
The Lucifer Code
thriller, zagadka, tajemnica
Michał

Profesor Thomas Lourds, znany czytelnikom z powieści "Kod Atlantydy", znawca starożytnych języków i wykładowca lingwistyki na Uniwersytecie Harwardzkim, zostaje zaproszony do Stambułu przez przyjaciółkę profesor Olympię Adnan. Ma wygłosić cykl wykładów na tamtejszym uniwersytecie. Na lotnisku zaczepia go młoda i piękna rudowłosa kobieta, podająca się za wielbicielkę jego książek. Gdy chce wsiąść do czekającej na niego limuzyny, kobieta uprowadza go.

Po pełnej dramatycznych zwrotów jeździe, Lourdes trafia do podziemi, gdzie tajemniczy mężczyzna pokazuje mu zaszyfrowaną książkę. Okazuje się, że Lourds jest jedynym człowiekiem, który potrafi rozszyfrować zapis znajdujący się na ukrywanym przez wieki, prastarym zwoju. Autor zapisu podaje w nim sposób na ratowanie świata, nad którym chce zapanować Lucyfer. Dotychczas zwój ten chroniony był przez tajne bractwo, które poprzysięgło, że zachowa w tajemnicy miejsce jego ukrycia... Lourds stopniowo poznaje prawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

BagatElka | 2013-11-28

I tak jak w poprzednim tomie akcja pędzi w szalonym tempie.
Jest tajemnica,spisek,morderstwa i seks czyli wszystko to co potrzebne w tym gatunku.
Jedna mnie tylko wkurza i jak zauważyłam nie tylko mnie a mianowicie :przekład.
Zastrzelić tłumacza!

Heisenberg | 2016-04-05

"Kod Lucyfera" dla mnie jest jeszcze lepszy niż pierwsza część cyklu.

Cornelie | 2012-04-21

Profesora Thomasa Lourds'a znamy z poprzedniej książki „Kod Atlantydy”. Niesamowicie inteligentny, podatny na wdzięki kobiet i zafascynowany naukowymi tajemnicami mężczyzna powrócił w kolejnego powieści Charles'a Brokawa, „Kod Lucyfera”.

Tym razem bohater jedzie do Stambułu, aby na tamtejszym uniwersytecie przeprowadzić cykl wywiadów. Zrobił to za namową swojej przyjaciółki, Olympi Adnan. Na lotnisku podchodzi do niego piękna, rudowłosa kobieta podszywająca się pod fankę i prosi o autograf, by chwilę później uprowadzić profesora i wciągnąć w niebezpieczny pościg, w którym Thomas musi unikać lecących w jego stronę pocisków.

Okazuje się, że kobieta, Cleena, pracuje na zlecenie człowieka, który chce, by Thomas odczytał bardzo starą księgę, od której mogą zależeć losy świata. Jak wiadomo, profesor nie potrafi oprzeć się tajemniczym zagadką i bardzo szybko wpada jak śliwka w kompot i myśli jedynie o tym, by rozgryźć starożytny język i dowiedzieć się, co ukrywa książka. W międzyczasie...

Przyznaję, przegapiłem debiut Charlesa Brokaw. Zacząłem przygodę z tym autorem od jego drugiej powieści. “The Lucifer Code” opowiada o kolejnej – po odkryciu Atlantydy – przygodzie profesora Thomasa Lourdsa.

luciferWydawca już na okładce sugeruje, że mamy do czynienia z nowym, lepszym Danem Brownem. Tytuł powieści też niedwuznacznie odwołuje się do słynnego “The Da Vinci Code”. Czy to słuszny trop? Oczywiście! Dzisiaj każdy, kto chce pisać tego typu thrillery osadzone w historii, mistyce, archeologii musi w ten czy inny sposób nawiązać do konwencji ustalonej przez Browna. A jednak “The Lucifer Code” nie jest kopią.

Zarys fabuły jest banalny: profesor Lourds na zaproszenie przyjaciółki leci do Turcji, żeby dać gościnny wykład na tamtejszej uczelni. Na lotnisku nawiązuje rozmowę z młodziutką, śliczną dziewczyną, która prosi go o autograf. Lourds ma nadzieję, na ciąg dalszy tej znajomości. Nie zawiedzie się, choć historia potoczy się zupełnie zaskakująco. Tuż przed drzwiami lotniska...

Arkana | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Fajna książka którą się czyta coraz lepiej wraz z biegiem akcji ale mimo wszystko spodziewałem się lepszego zakończenia,co nie zmienia faktu że jednak z chęcią przeczytałbym Kod Atlantydy.

Madzialenaa | 2015-02-21

Książka genialna, niesamowita, Więcej tam --> http://mywonderfulinterest.blogspot.com/2013/12/krotka-recenzja-kodu-lucyfera-p.html

marpas | 2012-04-20

Taka sobie książka przygodowa, dla niewymagającego czytelnika. Zdecydowanie gorsza wersja "Kodu Leonarda da Vinci" Browna, choć czytało się całkiem przyjemnie. Najbardziej irytujące są przypisy, które są monstrualnych rozmiarów i tak szczegółowe, że możemy dowiedzieć się na przykład jak są rozmieszczone drzwi i okna w Gabinecie Owalnym i jaki jest z nich widok...

32Polak | 2014-03-17
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka ciekawa, wciąga i zaskakuje. Nic więcej nie mogę o niej napisać. Ja trzeba przeczytać!

Kinga | 2018-06-25
Paulina | 2018-02-26