Gdy bogowie odchodzą

Tłumaczenie: Teresa Lechowska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Nadeyue

Konflikt narastający między starym a młodym pokoleniem stał się tematem powieści "Gdy bogowie odchodzą" (tytuł oryginału "Rodzina") wydanej w 1931r. Książka ta przybliża nam egzotyczny świat chińskich tradycji, obyczajów i obrzędów, a losy bohaterów, ich bunt, miłość i uparta walka składają się na frapującą, żywą fabułę.

źródło opisu: Książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Adelais | 2016-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: marzec 2016

Niestety, brzydko się ta powieść zestarzała. Być może to wina tłumaczenia, język którego sprawia wrażenie niesamowicie sztucznego, ale książka trąci myszką. Nie wątpię, że w swoim miejscu i czasie mogła stanowić głośne oskarżenie przebrzmiałych, krępujących obyczajów, ale dziś niewiele z jej mocy pozostało. Można przeczytać jako świadectwo epoki.

Nadeyue | 2012-03-04

Wciągająca opowieść o walce młodego pokolenia z tradycjami, które zaczynają ich przytłaczać. Nowe poglądy torują sobie drogę poprzez niezrozumiałe tradycje, przynoszące młodym ludziom jedynie smutek, gorzkie życiowe rozczarowania i coraz większy sprzeciw rosnący w ich sercach.

agata | 2016-12-08
Przeczytana: 14 grudnia 2016