Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
83-203-0197-1
poradniki
Aesir

"Podręcznik zawiera podstawowe zasady gry w szachy, rozgrywania partii, krótki zarys teorii debiutów, dość szeroko omówioną grę środkową oraz wybrane, podstawowe przykłady rozgrywania końcówek. Obok materiałów odnoszących się do teorii gry zamieściłam informacje ogólne, traktujące o rozgrywanych w tej dyscyplinie turniejach, o szachistach, którzy osiągnęli wysokie umiejętności w grze, oraz przedstawiłam wybrane partie, twórczy dorobek czołowych szachistów. Ponadto podałam wskazówki odnośnie studiowania materiałów szachowych, organizowania imprez czy zabaw związanych z szachami, a także kilka uwag o sposobie postępowania przy szachownicy".
(fragment Przedmowy)

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Spiderdog86 | 2014-04-26

Bardzo fajny podręcznik opisujący w przystępny sposób zasady gry w szachy.Dodatkowo wzbogacony o informacje na temat znanych mistrzów szachowych oraz o zapisy znanych pojedynków.Dzięki niemu nauczyłem się grać :)

książek: 2044
Arczi | 2014-10-11