Biblioteka liści palmowych. Tajemnicze areny naszego świata - 21 zagadkowych fenomenów

Wydawnictwo: Uraeus
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Die Palmblatt- Bibliothek und andere Geheimnisvolle Schauplatze diser Welt
8385732047
Immortalon

Czy znamy swoją przyszłość? Czy znamy wydarzenia, które w najbliższych latach i dziesięcioleciach określą naszą egzystencję? Wyobraźmy sobie, że ktoś je znał i zapisał- przed 5000 lat. To indyjski mędrzec Bhrigu opisał życie określonych osób na liściach palmowych. Wiadomości te czerpał z dość tajemniczego źródła z tzw. "Kroniki Akasza", zwanej również "Pamięcią świata". W kronice tej mają być utrwalone wydarzenia ludzkości od jej początku do dnia zagłady świata.

Kto nakłonił przed tysiącami lat Mojżesza do napisania Pięcioksięgu (w Starym Testamencie) i użycia do tego specjalnego kodu, rozszyfrowanego dopiero dziś, w epoce komputerowej?

Kim byli Czi-Kungowie, tajemnicza społeczność "jednorękich", którzy tysiące lat p.n.e. podróżowali latającymi maszynami?

Czy wśród nas żyją ludzie obdarzenie tzw. fenomenem PSI, z oczami jak aparaty rentgenowskie, których spojrzenia zdają się przenikać każdą materialna przeszkodę?

Jakich tajemnic strzeże owiany legendą Untersberg w swych licznych nie zbadanych jaskiniach? Czy kryje się tam jakiś nieznany świat?

Kim albo czym są MiB- Mężczyźni w Czerni? Agentami terroru, którzy grożą świadomie spotkaniem z UFO? Czy pochodzą z innego wymiaru? Czy są jednostką policyjną z naszej własnej, odległej przyszłości?

Co rzeczywiście wydarzyło się w Fatimie? Co zawiera tajemnicze posłanie i dlaczego Watykan milczy na ten temat?

Val Camonica- Dolina Stu Tysięcy Cudów. Czy odkryte grawerunki opowiadają o prehistorycznych spotkaniach istot pozaziemskich z mieszkańcami Ziemi?

Tajemnica kręgów zbożowych - nie wyjaśniona siła spoza obszaru świata metafizycznego? Czy jesteśmy jedynie igraszką w eksperymencie kosmicznym?

Na te i na wiele innych zaskakujących pytań próbujemy tu odpowiedzieć. Wszystkie wydarzenia są autentyczne. Przedstawione fakty nie przeczą prawom natury, a ich interpretacja jest w zgodzie z dzisiejszym stanem wiedzy.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książkę tę czytałam prawie dwie dekady temu, a jednak wciąż o niej pamiętam. Zawsze interesowały mnie "zjawiska paranormalne", tak więc, kiedy dostałam te książkę na urodziny, od razu wzielam się za czytanie.
Jest ona podzielona na-jak jest napisane w tytule- 21 rozdziałów, z których każdy traktuje o innej historii. Są to wszystko zagadnienia z kręgu "kto chce, niech wierzy".
Mamy np opowiesc o pewnej, strzeżonej przez mnichów bibliotece w której znajdują się zwoje papirusów, i gdzie kżdy człowiek, który się tm zjawi, znjdzie swoją historię życia (mówiącą zarówno o przeszłości, jak i przyszłości). Inny rozdzial porusza zagadnienie UFO, i przyznam- oblał mnie zimny pot kiedy czytałam ten rozdział. Są także opowieści o duchach (w tym nawet wspomina się naszego polskiego ducha, "straszacego" w którymś z zamków), i wiele innych historii dla miłośników zjawisk paranormalnych (z ich dogłębną analizą i wyjasnieniem, czy może- probą wyjaśnienia, czy jest to możliwe).
Polecam wszystkim...

Trzcionka | 2018-01-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Z góry zaznaczam, że nie przeczytałam wszystkich 21 rozdziałów, a mniej więcej połowę, która najbardziej mnie zainteresowała. Świetny przerywnik w czytaniu innych książek.
Przede wszystkim ogromny plus za przystępny język i bardzo luźne podejście do czytelnika. Dzięki temu czyta się tę książkę z dużą przyjemnością, mimo że jest w niej dużo faktów, a podejście do tematu jest bardzo rzeczowe. Niewątpliwie dowiedziałam się kilku nowych rzeczy - o istnieniu tytułowej biblioteki, wreszcie wiem coś więcej o tajemniczych wzorach w zbożu, jak również znalazłam kilka nowych powodów do odczuwania strachu nocą... ;)
Jakiś czas temu miałam styczność z książką "Księga rzeczy dziwnych", która opierała się na podobnym schemacie. Niemniej stanowczo polecam jednak "Bibliotekę..." - głębsze wejście w temat i dużo przyjemniejszy styl autorów.
Gwiazdki pół na pół, bo zainteresowała mnie tylko połowa książki.

Szarlotka | 2018-08-21
Martyna | 2015-09-09