Złota demokracja

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0765-6
historia
Aesir

W niniejszej książce, prezentującej dzieje polityki polskiej od XV wieku do I rozbioru, gros rozważań koncentruje się wokół istoty, specyfiki i fenomenu demokracji staropolskiej. Godna podkreślenia jest niekonwencjonalna interpretacja wielu zjawisk i faktów historycznych, często odmienna od istniejącej w historiografii. Publikacja stanowi próbę nowego, niejednokrotnie kontrowersyjnego ujęcia...

Publikacja stanowi próbę nowego, niejednokrotnie kontrowersyjnego ujęcia węzłowych kwestii, wspartego jednakże poszerzoną bazą faktograficzną.
Refleksje nad przyczynami świetności i upadku I Rzeczypospolitej cechuje silne eksponowanie związków zachodzących między polityką wewnętrzną a zagraniczną.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie