Ryms, nr 12, zima 2010/2011

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Ryms
czasopisma
A--

SEDNO RYMSA: Małgorzata Cackowska, Andrzej A. Patalon – Religijna książka z obrazkami dla dzieci w Polsce Adriana Dobrzyńska-Suchy – Tyrania ateizmu (recenzja książki „Boga przecież nie ma”) Anita Wolanin - Nagle sfrunął anioł biały… (o motywie anioła w książkach dla dzieci) Eliza Piotrowska – Święci uśmiechnięci Hanna Diduszko – Dobrze, kiedy dzieci się dziwią… (o książkach pomagających...

SEDNO RYMSA:

Eliza Piotrowska – Święci uśmiechnięci

Hanna Diduszko – Dobrze, kiedy dzieci się dziwią… (o książkach pomagających filozofować)

Agnieszka Wolny-Hamkało – Życie i śmierć w Dolinie Muminków

Aneta Bohaczewska-Petryna – Bromba i psychologia - recenzja

Hanna Dymel-Trzebiatowska – O czym marzymy. Pippi Pończoszanka z perspektywy filozofii

Ewa Skibińska – recenzje: „Co oznacza ta ryba?”, „Książeczka o owieczce”, „Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne”, „Stworzenie”, „Wielkie pytanie”, „Debata filozoficzna królika z dudkiem o sprawiedliwości”, „13 bajek z Królestwa Lailonii dla dużych i małych”, „Niezbędnik ateisty”, „Jest wiele wiar”, „Bóg się rodzi”, „Ewangelia dla dzieci”, „A czy Boga można o coś zapytać? Odpowiedzi biblijne na pytania ciekawskich dzieci”, „Czy Bóg istnieje? Wielkie problemy religii. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają”, „Matka Teresa z Kalkuty”, „Moja pierwsza Biblia”, „Biblia dla dzieci na każdy dzień”, miesięcznik „Mały Pielgrzym”

W CZTERY OCZY

Jezus dzieckiem podszyty - Krystyna Romanowska rozmawia z biskupem Antonim Długoszem

CO W TRAWIE PISZCZY

Jacek Friedrich – 45 gawęd na tysiąclecie państwa polskiego (o zapomnianej serii wydawniczej z czasów PRL) – cz. II

Małgorzata Cackowska – Ula i książki - cz. III

RECENZJE

Beata Kęczkowska – Bez tabu dla dorosłych

Ewa Skibińska - „Moje Bullerbyn”, „Przygody rodziny Mellopsów”, „Małe Instrumenty grają Chopina”, „Wyszedł z domu”, „Paproch”, „Co z ciebie wyrośnie?”, „Maleńki król Grudzień”

PATRONATY

„Wszyscy na Ciebie czekamy”, „Poradniczek Gabrysi i Kajtka”, „Mój przyjaciel Szymon”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach”, „Podręczny nieporadnik. Rękawiczka”, „Pierwsze urodziny prosiaczka”, „Kiedy byłam mała – Joanna Olech/ Kiedy byłem mały – Michał Rusinek”, „Żożo i Lulu”, Mity greckie – „Opowieści z zaczarowanego lasu” – cz. 4

MŁODZI ZDOLNI

• Martwa cisza
  • Martwe dusze
  • Stulecie Winnych
  • Zawsze przy tobie
  • Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)
  • Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
  • Kallokaina
  • Kwiat wiśni i czerwona fasola
  • Bramy Światłości: Tom 3
  • Paryż 1919. Sześć miesięcy, które zmieniły świat: konferencja pokojowa w Paryżu w 1919 roku i próba zakończenia wojny
  • Robin. Biografia Robina Williamsa

7,38 (13 ocen i opinii)
Kallokaina
Karin Boye

8 (2 ocen i opinii)
Kwiat wiśni i czerwona fasola
Durian Sukegawa

7,5 (8 ocen i opinii)