Ryms, nr 14, lato 2011

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Ryms
czasopisma
A--

SEDNO RYMSA Agnieszka Kruszyńska - Czy to koniec strofującej dzieci Mary Poppins? Szkic o "trzeba" i "nie wolno" Hanna Diduszko - O wolności - na różne sposoby Rafał Kleśta-Nawrocki - Wolności i zakazy. Dzieci kontra dorośli, dziewczyny kontra chłopcy Justyna Święcicka - Jak wychować zdolne dziecko? Aneta Bohaczewska-Petryna - Oswajanie niepełnosprawności Ilona Mazurkiewicz-Krause - Uczę...

SEDNO RYMSA

Hanna Diduszko - O wolności - na różne sposoby

Justyna Święcicka - Jak wychować zdolne dziecko?

Aneta Bohaczewska-Petryna - Oswajanie niepełnosprawności

Ilona Mazurkiewicz-Krause - Uczę się ciebie, dziecko... (przegląd poradników dla rodziców)

Aleksandra Motyka - Koszmarny Karolek czyli Radość Rozrabiania

Ewa Skibińska - Dziecko w stanie czystym (o książce "Pippi, dziwne dziecko" Jacka Podsiadły)

Agnieszka Wolny-Hamkało - Instrukcja obsługi

Jan Bajtlik - Jan Cacek w trzech aktach

W CZTERY OCZY:

Andrzej Franaszek - Dorośli mają za ciasny umysł, żeby zobaczyć tygrysa - o komiksach Billa Watersona z cyklu „Calvin i Hobbes” rozmawiają 9-letnia Tusia oraz jej Tata

MISTRZOWIE

Jacek Friedrich - Rzeczy i mury. O szczególnym rysie twórczości Wiesława Majchrzaka

MŁODZI ZDOLNI

Marta Gliwińska

ANTYKWARIAT

Janusz Pawlak - Piękne sprawki ("Mysie sprawki" W. Woroszylskiego)

OBCE STRONY

Monika Obuchow - "Haunted house" - książka przestrzenna

CO W TRAWIE PISZCZY

Magdalena Kłos-Podsiadło - Dwa dni w Bolonii - relacja z Międzynarodowych Targów Książki

Małgorzata Cackowska - Ula i książki - część piąta

Nagrody: Dongi, Gwarancje Kultury, Przecinek i Kropka, Najpiękniejsze Książki Roku 2010, Dobre Strony, Książka Przyjazna Dziecku

RECENZJE

Anita Wolanin - Mam natchnienie na jedzenie... O inspirującej roli literackich książek kucharskich dla dzieci i młodzieży

Ewa Skibińska - "Hania Humorek", "Wszyscy ludzie rodzą się wolni", "Skaczący Myszka", "Dawno temu w Mamoko", "Tato, zbudujmy domek!", "Przygody jeża spod miasta Zgierza", "Mała książka o rasizmie", "Romans palce lizać", "Europa pingwina Popo", "Elmer", "Mama Mu na rowerze", "Dzień cukierka bez papierka, czyli Ekozosia sprząta świat".

PATRONATY

"Neska i srebrny talizman", "Gratka dla niejadka", "Świerszczykowe nutki", "Księżycolud", "Otto", "Gdybym była chłopcem/Gdybym był dziewczynką", "Niebo", "Tajemnicze dźwięki", "Kolory ludzi", "Różowe życie".

źródło opisu: Hokus-Pokus, 2011

źródło okładki: http://ryms.pl/upload/201106201226010.21335200sd.jpg

• Córka
  • Gwiazdy, które spłonęły
  • Nie mówcie, że nie mamy niczego
  • Opowieść o Angelinie Brownie

9 (2 ocen i opinii)
Gwiazdy, które spłonęły
Melissa Falcon Field

7 (10 ocen i opinii)
Nie mówcie, że nie mamy niczego
Madeleine Thien

Roland Schimmelpfennig

7,5 (2 ocen i opinii)
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6209 ocen i opinii)
Dziewczyna bez skóry

Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły
Arlette Cousture

8 (1 ocen i opinii)
Ojciec
Jacek Dukaj , Wit Szostak , Michał Witkowski , Łukasz Orbitowski , Jakub Małecki , Ziemowit Szczerek , Andrzej Muszyński , Michał Cichy , Wojciech Engelking

7,43 (7 ocen i opinii)
książek: 1928