Byłam żoną Marka Hłaski

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Rachocki i S-ka
Ein morgen gibt es immer
Marek Hłasko
Anna

Ta książka to nie tylko autobiografia sławnej niemieckiej aktorki. To przede wsyztskim historia miłości Sonji i Marka. Sonja Ziemann- sławna niemiecka aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się w 1926 roku w Eichwalde. Wystepowała w wielu filmach niemieckich, austriackich, francusich, włoskich, angielskich i amerykańskich. Zagrała także główną rolę kobiecą w "Ósmym dniu tygodnia", filmie...

Sonja Ziemann- sławna niemiecka aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się w 1926 roku w Eichwalde. Wystepowała w wielu filmach niemieckich, austriackich, francusich, włoskich, angielskich i amerykańskich. Zagrała także główną rolę kobiecą w "Ósmym dniu tygodnia", filmie powstałym w kooprodukcji polsko- niemieckiej.

Po raz pierwszy (Sonja i Marek) spotkali się w roku 1957 we Wrocławiu na planie filmu "Ósmy dzień tygodnia", w którym Sonja Ziemann grała główną rolę kobiecą. Marek Hłasko był autorem scenariusza. Ona miała wówczas 31 lat, była po rozwodzie, wychowywała syna. Marek Hłasko miał 23 lata. Następne ich spotkanie miało miejsce rok później w Paryżu. 20 lutego 1961 roku wzięli ślub w Londynie. Jesienią 1967 roku rozwiedli się. 14 czerwca 1969 roku Marek Hłasko zmarł w Wiesbaden. W 1970 roku, w wieku 16 lat zmarł syn Sonji, Pierre.

źródło opisu: Rachocki i S-ka, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

bookcase | 2013-03-27
Przeczytana: 2009 rok

Fascynuje mnie wszystko co z Hłaską związane. On, Komeda i Polański mogliby rządzić światowym kinem. Hłasko - całkowity utracjusz.

mariola | 2016-09-30
Na półkach: 2003, Przeczytane