Wariatki mają szczęście

karinkar

Opowiadanie o tematyce realiów końca lat 70. Jest to adaptacja literacka słuchowiska radiowego. Autor porusza w niej problem życiowego startu absolwentów wyższych uczelni. Wiele ciekawych obserwacji obyczajowych i refleksji na temat stosunków międzyludzkich.

Jarosław Wiśniewski | 2017-12-08

Nadzwyczaj dobre opowiadanie. Przeczytałem z przyjemnością, przeczytałem z uwagą, z chęcią i zainteresowaniem. Zaprawdę tak było i ocena całości powinna być wysoka. I jest oczywiście. Odzwierciedla ona moje wrażenia w trakcie i po lekturze tej książki. Wrażenia dobre, odbiór wielce pozytywny.
Po studiach bywa trudno. Po studiach często się nie układa w życiu. Nasze plany ambitne nagle stają się niewykonalne. W latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku i w czasach dzisiejszych jest pod tymi względami podobnie. Zderzenie z rzeczywistością po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni może przyprawić niemało zmartwień i kłopotów. O tym traktuje opowiadanie zawarte w książce. Przedstawia młode małżeństwo i ich problemy oraz rozterki. Jest to jednak kochające się małżeństwo, które śmiało wyznacza sobie nowe cele w życiu i odważnie patrzy w przyszłość. Małżonkowie wspierają się nawzajem i są dla siebie dobrzy. Podejmują nowe wyzwania i dążą wspólnie do lepszego życia. Dla siebie i innych....

karinkar | 2012-03-02

Książka na jedno popołudnie, podróż pociągiem. Ciekawe spojrzenie na świat wchodzących w dorosłość dwudziesto-paro latków końca lat 70.
Polecam!

iska | 2017-07-15