Proces poszlakowy

Wydawnictwo: Śląsk
karinkar

Wydanie III.

źródło opisu: Opis autorski

Alibi - dowód potwierdzający, że podejrzana osoba znajdowała się gdzie indziej niż w miejscu popełnienia morderstwa. Nikt z gości imieninowych go nie ma, a przeciwko tylko jednej toczy się sprawa. Czy należy tak bardzo brać pod uwagę, że zazdrość to jedyna droga do zabójstwa, a tzw. antyalibi nie może okazać się alibi?

Książka interesująca, ukazująca proces poszlakowy przede wszystkim z sali sądowej. Nie raz całe rozdziały były jednym długim monologiem konkretnej osoby, co dawało rzeczywisty efekt opowieści, jakby autor po prostu spisał przebieg dochodzenia. Wiele ciekawych i niewyjaśnionych sytuacji pojawiało się w przypadku świadków podczas procesu, dlatego całość sprawy była burzliwa i ekscytująca. A logiczne rozumowanie prokuratora obróciło się przeciwko niemu, co było naprawdę świetną sceną! To wszystko mi się podobało. Jednak zakończenie było nijakie i - według mnie - w dodatku niejednoznaczne. Ale ogólnie ciekawa perspektywa na opisywanie opowieści kryminalnej.

aguś | 2015-11-10

Stary,dobry kryminał z czasów PRL pokazujący realia tamtych lat. Ciekawy styl i forma powieści. Przekazuje też pewne prawdy o życiu, relacjach międzyludzkich ( niezmiennych do dziś )... i to mi się w niej podoba.

Gusiołki | 2018-02-17

Świetny kryminał,polecam na gorące dni.

ArekLem | 2017-08-28
FoxSmile | 2016-06-16