Czas. 52 sposoby na to, by zaczął pracować dla Ciebie.

Tłumaczenie: Anna Kucharczyk-Barycza
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Klasy Business". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Ready fo Anything: 52 Productivity Principles for Work and Life
978-83-246-2914-5
Psychologia, czas, życie,
Komaga

Jeśli znasz już program Getting Things Done, koniecznie sięgnij po tę książkę! Jeśli go nie znasz, czas najwyższy nadrobić stracony czas! Wiedza o zobowiązaniach Zarządzanie przepływem pracy w pięć minut Magiczny świat przyziemnych spraw Podstawy mentalnej "pamięci RAM" Wielka tajemnica list obowiązków Wizjoner a człowiek czynu — osobisty podział pracy Maksymalna wydajność polega na...

Jeśli znasz już program Getting Things Done, koniecznie sięgnij po tę książkę!
Jeśli go nie znasz, czas najwyższy nadrobić stracony czas!

Wiedza o zobowiązaniach
Zarządzanie przepływem pracy w pięć minut
Magiczny świat przyziemnych spraw
Podstawy mentalnej "pamięci RAM"
Wielka tajemnica list obowiązków
Wizjoner a człowiek czynu — osobisty podział pracy
Maksymalna wydajność polega na realizacji zadania przy minimalnym nakładzie pracy

Czy często masz wrażenie, że bezskutecznie gonisz bardzo szybko znikający punkt? Jesteś zewsząd otoczony terminami, spotkaniami, zaległościami? Obowiązki zawodowe, deklaracje prywatne, sprawy, które musisz załatwić, filmy, które musisz zobaczyć… Nie ma rady — takie życie musi przytłaczać. A przecież możesz nauczyć się tak zarządzać czasem, by zaczął on pracować na Twoją korzyść.
David Allen od ponad dwudziestu lat zajmuje się poszukiwaniem najskuteczniejszych metod pozwalających żyć oraz pracować w sposób przyjemniejszy, mniej szkodliwy i bardziej pozytywny. Zapewne sam zauważyłeś, że jeśli wykonanie jakiegoś zadania wymaga od Ciebie wysiłku, Twoja podświadomość wymyśla tysiące pretekstów, by nic nie robić. Poprawa wydajności to nic innego, jak doskonalenie umiejętności radzenia sobie z wewnętrznymi przeszkodami, które sam stawiasz sobie na drodze do celu.
Wiedza zawarta w tej książce może wydać Ci się zaskakująco oczywista — gdy tylko uda Ci się ją ogarnąć. To wszystko zasługa intuicji i bezbłędnie wykorzystującego jej istnienie planu działania. Z właściwym sobie poczuciem humoru oraz wykorzystując skuteczność programu Getting Things Done, David Allen przedstawi Ci 52 sposoby na to, jak sprawić, by wszystkie Twoje poczynania wiązały się z mniejszym nakładem pracy i mniejszym stresem. Poza tym każde podejmowane działanie będzie wyzwalać w Tobie więcej energii, kreatywności i pozytywnych myśli.
52 rewolucyjne zasady zarządzania czasem, z uwzględnieniem:
osiągania stanu odprężenia i opanowania,
zdobywania swobody,
wypracowywania bezstresowego i produktywnego stylu życia,
maksymalizacji Twoich wysiłków,
panowania nad zadaniami,
tworzenia struktur zapewniających sukces.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Wojciech | 2015-02-07
Przeczytana: 2011 rok

Świetna książka, bardzo dobry poradnik dla każdego kto chce zmienić swoje życie i być bardziej efektywnym. To od niej zaczęła się moja przygoda z rozwojem osobistym i zarządzaniem najbardziej ograniczonym i zarazem najbardziej powszechnym i najłatwiej dostępnym zasobem który posiadamy ;)

Komaga | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

Wszystkie wymienione sposoby na to, żeby czas pracował dla mnie mam we krwi od urodzenia. I może dlatego książka nie wniosła dla mnie nic nowego. Aczkolwiek przyjemnie się czyta: rozdziały krótkie, przejrzyste i nasycone cytatami sławnych ludzi. Na pewno warto przekartkować.

pawel | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Za dużo cytatów. Czasami ma się wrażenie, że to zbiór cytatów zamiast porad jak zarządzać sobą w czasie. Pomimo tego, zawiera sporo przydatnych wskazówek jak nie marnować czasu, lepiej się organizować a przy tym wszystkich zachować zdrowy rozsądek i pozbyć się stresu związanego z odwlekaniem spraw na ostatnią chwilę.

GoJa | 2018-10-23
Na półkach: 2018, Przeczytane