Kraków

Wydawnictwo: Karpaty
nephi

Album z fotografiami znanego fotografika Janusza Podleckiego. Zawiera reprodukcje prawie 240 kolorowych fotografii w tym fotografie Starego Krakowa, Wawelu i Kazimierza z platformy widokowej unoszonej balonem. Przedstawiono też najpiękniejsze miejsca oraz zabytki Starego Krakowa, Wawelu, Kazimierza, Łagiewnik, Bielan, Tyńca i Mogiły oraz bliższych i dalszych okolic Krakowa w tym Ojcowa, Pieskowej Skały, Niepołomic, Wiśnicza, Kopalni Soli „Wieliczka”, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Pienin i Tatr. Uzupełnienie stanowią reprodukcje dwóch sztychów Krakowa z XV i XVII wieku oraz plan Starego Krakowa i Kazimierza z rysunkami najważniejszych zabytków. Tekst wstępny zawiera podstawowe informacje geograficzne i historyczne dotyczące Krakowa i jego okolic.

źródło opisu: Wydawnictwo Karpaty

źródło okładki: Wydawnictwo Karpaty