Owoc dębu.

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Cykl: Dynastia Morlandów (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Oak Apple
Katalina

Inne wydania

Lata trzydzieste i czterdzieste XVII wieku upływają w Anglii pod znakiem wojny domowej między zwolennikami króla i poplecznikami parlamentu. Na scenę dziejów wkracza Oliver Cromwell. Morlandowie opowiadają się po stronie rojalistów. Jednakże Edmund, głowa dynastii pragnie za wszelką cenę ochronić rodowy majątek. Czy będzie umiał znaleźć rozsądny kompromis gdy jego dwór opanują wojska parlamentarzystów ?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie

Febra | 2015-06-20
Przeczytana: 13 maja 2015

W rodznie Morlandów rodzą się nowi, umierają starzy członkowie rodziny, dwór trwa. Stosunek do wiary jest różny, ale nadal z elementami "papistowskimi" co wywołuje tarcia w samej rodzinie i przynosi mniejsze lub większe kłopoty. W dodatku w domu pojawi się druga żona Ryszarda, zagorzała wyznawczyni nowego prządku. Anglia trwa w wojnie domowej między królem Jerzym a Parlamentem. Morlandowie opowiadają się, zgodnie ze swą herbową dewizą, po stronie Pomazańca. Męskiej części rodziny przyjdzie drogo za to zapłacić. Kobiety stają prze trudnymi dla siebie wyborami, również tymi osobistymi. Dwór będzie udzielał pomocy jednej i drugiej stronie -muszą zadbać o siebie, swoich bliskich i ponieść psychiczne, emocjonalne trudności, których los im nie oszczędzi.

Aleksandra | 2017-06-20
aniask13 | 2017-03-11