Wadowiczanie

Wydawnictwo: SCALbis
978-83-933645-0-3
Wadowice, Jurczak
Krzysztof

Zbigniew Jurczak - wadowiczanin, regionalista, wychowanek harcerstwa. Od czasów liceum był animatorem życia artystycznego i kulturalnego. Jest muzykiem, malarzem, publicystą. Jego praca zawodowa, działalność społeczna, polityczna i wielopłaszczyznowa twórczość artystyczna zawsze były ze sobą powiązane. Był założycielem Klubu Pracy Twórczej "Beskidnicy", Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, Galerii Sztuki Współczesnej BWA, współorganizatorem Klubu "Garsoniera", regionalnej "Solidarności", Muzeum Historycznego Wadowic, Muzeum Emila Zegadłowicza, pomysłodawca i redaktor almanachu "Beskidnicy" i "Nadskawie", gazety "nad Skawą", orędownik tradycji regionalnej "Czartaka".

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzysztof | 2012-03-01