Postne smaki

2012-02-01
2012-02-01
978-83-61860-303
post wiara chrześcijaństwo

To już kolejna książka o. Adama Szustaka, która wpadła w moje łapki, ale niech was nie zmyli ten wstęp "Postne smaki nie były moją lekturą przypadkiem, sięgnęłam po ten tytuł świadomie. Czemu? Ta niepozorna cieniutka książeczka to rozważania wielkopostne-krótkie proste, ale bardzo celne..
Zaskakujące jest to, że coś tak krótkiego - rozważania na dany dzień mają zwykle nie więcej niż dwie strony- może mieść w sobie tyle treści.
Treści prostej i w pewien sposób pięknej, ale przede wszystkim takiej która zostaje w człowieku i coś w nim zmienia, pomaga odnaleźć ten najważniejszy bo religijny wymiar Wielkanocy, wymiar który w obecnym zgiełku i konsupcjoniźmie większość świata zdążyła już chyba zgubić.
"Postne smaki" ta takie "rekolekcje"na czas Wielkiego Postu, które pomagają coś w sobie zmienić i przypomnieć sobie Kto jest najważniejszy...
Dominikanin o. Adam Szustak Potrafi o Bogu nie tylko mówić tak,że chce się słuchać, ale i pisać w sposób niezwykły. Stworzone przez niego rozważania są wskazówką i drogowskazem na czas Wielkiego postu, ale est to wskazówka która w swojej prostocie nie daje o sobie zapomnieć.

Po czasie Wielkiego Postu właśnie skończyłem Postne smaki. Jest to jedyna rzecz która przetrwała ten dla mnie trudny okres postu... Mało chwalebne ale chociaż coś jednego towarzyszyło mi prawie codziennie w tym okresie. Spotkanie ze Słowem Bożym i komentarzem ojca Szustaka dały mi lekkie podwaliny do tego czasu który właśnie dzisiaj przeżywamy. A sama książka dla mnie ciężka, nie lubię formy codziennej ale krótkiej lektury. Męczy mnie to niestety... Ale sama treść dobra, inspirująca do przemyślenia swojego życia i przybliżenia nas do Boga i tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Polecam na każdy okres roku!

książka na każdy dzień postu, aby dobrze przygotować się do świąt. Rewelacyjne tłumaczenia o. Adama Szustaka pokazują nam jak myśleć o Bogu, i co robić z naszym życiem, jak nad nim pracować Codzienna refleksja nad własnym życiem

• 2011-2014
  • Adam Szustak OP (zn)
  • Religia/O Kościele/Nauczanie Kościoła
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Postne smaki