Dumni i wolni

837157147X
historia USA, XIX wiek
historyczna
Ewa

Porywająca saga rodzinna z końca XIX wieku. Historia rodziny plantatora Willa Gordona i miłości jego córki , niezależnej i nieprzejednanej Temple, do "zdrajcy"- Blade'a Stuarta, odpowiedzialnego za przesiedlenie Indian na Zachód. Młodzi - już małżeństwo - rozstają się. Cierpią, lecz duma nie pozwala im na zrobienie pierwszego kroku. Skłóceni wyruszają w długą drogę na Zachód. Temple przeżywa...

Młodzi - już małżeństwo - rozstają się. Cierpią, lecz duma nie pozwala im na zrobienie pierwszego kroku. Skłóceni wyruszają w długą drogę na Zachód. Temple przeżywa ciężkie chwile - śmierć brata, matki, tragedię zgwałconej siostry. I ciągły niepokój o męża, któremu za przesiedlenie Indian grozi śmierć, a którego nigdy nie przestała kochać.

źródło opisu: Da Capo, 1996

źródło okładki: własne

monika | 2012-10-10
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 09 października 2012

Lata 30-te XIX wieku to czas represji i przesiedleń Indian z plemienia Czirokezów. W takiej oprawie mamy przedstawione losy rodziny Gordonów i Stuardów, bogatych czirokeskich plantatorów.

Ewelina | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017