Żabka mała

Wydawnictwo: Jedność
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7660-180-9
Barbara

Ta książeczka to zabawna opowiastka, rymowana bajeczka, której bohaterką jest pewna mała śmieszna żabka. Urocze ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i przenoszą małych Czytelników wprost na zieloną łączkę. Gdzie słoneczko świeczłote I gdzie trawka rośnie bujna Tu mieszkała żabka mała I nikogo się nie bała... Nie bała się... bo była bardzo dzielną żabką, ale nawet taka dzielna żabka...

Gdzie słoneczko świeczłote
I gdzie trawka rośnie bujna
Tu mieszkała żabka mała
I nikogo się nie bała...

Nie bała się... bo była bardzo dzielną żabką, ale nawet taka dzielna żabka jak ona ma czasami jakieś zmartwienie i nasza żabunia też miała swój mały smuteczek. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale kto pomógł żabce i w jaki sposób, przeczytajcie już sami. Wszystkim dzieciom mała żabka wykumka naprawdę śmieszną, żabią historyjkę. Świetna zabawa gwarantowana!

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawnictwo Jedność, 2010

Basia Pelc | 2013-04-10
Przeczytana: 31 marca 2014

Po prostu mistrzostwo, dawno nie czytałam tak zabawnej książeczki dla dziecka, ilustracjami byłam zachwycona. Przeurocza wyliczanka/wierszyk. Zielona żabka jest baaaardzo zielona, w końcu się z tym godzi i jest szczęśliwa :)
Pouczająca: doceniajmy to, co mamy i kim jesteśmy. Nie wstydźmy się swoich korzeni.

Jadzia | 2012-06-27

Fantastyczna książeczka dla maluchów! Przyjemnie się czyta, przyjemnie się ogląda. Jest rym, jest lekkość, chwile grozy z bocianem w roli głównej, jest morał.
Ogromną zaletą książeczki jest pomysłowo stworzona szata graficzna - nasz niezbędnik w nauce kolorów. 5+ ode mnie, 6 od synka!

| 2013-11-07

Miła książeczka, historia przypomina "Bajkę o zielonym motylku" Stanisława Różewicza :)

Marta | 2016-11-29
mac2004 | 2014-02-10