Człowiek na pograniczu kultur

Wydawnictwo: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
978-83-7583-161-0
antropologia, edukacja, Gustaw Jung
A--

Prezentowany wybór wykładów został przygotowany głownie z myślą o studentach pedagogiki i socjologii zainteresowanych antropologią kultury oraz edukacją międzykulturową, a także uczestnikach humanistycznych fakultetów ogólnouczelnianych na SGGW oraz innych zajęć o charakterze interdyscyplinarnym, jak również z myślą o miłośnikach eseistyki naukowej niemieszczącej się w żadnych sztywnych ramach, stanowi on egzemplifikację tematyki obejmującej nie tylko analizę zjawisk miedzykulturowych, ale i innych zjawisk interdyscyplinarnych z ukłonem w stronę antropologii codzienności i zjawisk granicznych inspirowanych dziełem Carla Gustawa Junga. Niektóre z prezentowanych tu tekstów mają charakter tekstów mówionych i wymykają się normom podyktowanym przez słowo pisane.

źródło opisu: SGGW, 2010

źródło okładki: SGGW, 2010