Listy portugalskie

Tłumaczenie: Danuta Danek
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Lettres portugaises traduites en français
83-06-00459-0
klasyka
MaiTakeru

Utwór literacki wydany w 1669 we Francji, zawierający pięć listów miłosnych portugalskiej zakonnicy do francuskiego oficera, uznawany przez badaczy za arcydzieło literatury światowej oraz przykład wczesnej powieści epistolarnej. Od momentu wydania utwór cieszył się nadzwyczajną popularnością wśród czytelników, a kwestia ich autentyczności i autorstwa stała się przedmiotem zażartych dyskusji badaczy i myślicieli na przestrzeni kolejnych wieków.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Listy_portugalskie

źródło okładki: http://www.antykwariatnws.pl/oferta-265-9996-listy...»

frame2r | 2013-05-29
Przeczytana: lipiec 2012

Typowo kobieco, typowo nostalgicznie, ba! dramatycznie aż. Idealna pozycja dla tych, którzy chcą odrobinę pocierpieć wewnętrznie - jeśli tylko potrafią współczuć.
Dawkowałam sobie kolejne listy, wczytywałam się w nie powoli i w wyjątkowych okolicznościach. Trafiły mocno, przyznaję. Zagmatwany ciąg porównań i nagromadzenie barwnych, skomplikowanych i tragicznych wykrzyknień. Ekspresja pełną parą.

MojaBuka | 2015-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Obłęd z miłości. Kilka listów, tak prawdziwych, napisanych tak emocjonalnie, absolutnie klasyka gatunku, jeśli chodzi o książkę epistolarną. Absolutny must read!

| 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016