Opowieść tybetańska

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Wo-men po-czung al-ts'ing
osadnicy, rolnictwo, uprawa, życie, Tybet
nellanna

Opowieść o twardym, prostym życiu pionierów osadnictwa chińskiego na ziemiach Tybetu, połączona z opisem życia w latach 40 tych ubiegłego wieku, ówczesnej mentalności, umiłowania pracy i obowiązku, jako nakazów komunizmu ale i świadomego wyboru. Jest też wątek miłosny oraz sensacyjny.Pełna symbioza z przyrodą i zwierzętami. Mimo iż ten opis niewiele dobrego obiecuje, jest to powieść, która na swój sposób wciąga i fascynuje, odległą kulturą, sposobem bycia i priorytetami.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

nellanna | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Prawdziwa ciekawostka, wydawniczy rarytas dla ciekawych. Szczególnie, jeśli spojrzeć na treść książki od strony walki o wolny Tybet i nasze dzisiejsze widzenie tej części świata.POLECAM, chociaż małe szanse na zdobycie egzemplarza, chyba tylko na allegro, skąd i mój pochodzi.Na osobny podziw zasługuje wydanie, nadal całe, zszyte kartki, pożółkłe z racji wieku, ale praktycznie tekst bez błędów. No i nakład! Ponad 10 tysięcy egzemplarzy!! Dzisiaj się tak nie wydaje.

książek: 1902
ewa | 2017-05-03