Słowo Czarnego

Cykl: Czarny Wygon (tom 2.5)
opowiadanie, Czarny Wygon
horror
Ag2S

Tekst, który pod koniec zeszłego roku został zaprezentowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, nawiązuje w sposób niezobowiązujący do dwóch wydanych już części „Czarnego Wygonu” („Słoneczna Dolina” oraz „Starzyzna”), a jednocześnie stanowi swego rodzaju wprowadzenie do trzeciej i ostatniej części tego cyklu powieściowego, zatytułowanej „Bisy”.

źródło opisu: http://stefandarda.pl/

źródło okładki: http://stefandarda.pl/

Katarzyna | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, Horror, groza, 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

To krótkie opowiadanie stanowi swoistego rodzaju wstęp do trzeciego tomu „Bisy” z cyklu „Czarny Wygon”. Podczas lektury można poczuć namiastkę klimatu w jakim utrzymane są powieści Stefana Dardy. Czytane wyrywkowo, bez znajomości twórczości autora, pozostawia sporą dozę niedosytu.

Opowiadanie jest dostępne w całości na stronie autorskiej Stefana Dardy.
Można tam znaleźć także jego wiersze.

KornFanHead | 2012-04-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niską ocenę dałem tylko dlatego bo to krótkie opowiadanie, które wnosi kilka nowości ale jest i tak jednym małym wątkiem, jakby wstępem przed Bisami. Szczerze mówiąc myślałem, że jeszcze w tym opowiadaniu Czarny wróći.

Maciej | 2017-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2017