143 przysmaki Siostry Anastazji

8 (9 ocen i 3 opinie)
978-83-7767-049-1
kulinaria
Wiedźminka

Siostra Anastazja ma znakomite kulinarne pomysły na różne okazje – Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc, a nawet... zaręczyny! Cielęcina w kurkach, Pierożki ołpińskie, Kukutki makowe czy Jesienny sernik to tylko niektóre z doskonałych propozycji dla miłośników dobrego jedzenia. Skorzystaj z nich, a przygotujesz wyśmienite przysmaki. Z Siostrą Anastazją świętuj przez cały rok!

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63867

• Włoska symfonia
  • Głuchy telefon
  • Oko Boga
  • Podziemny labirynt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Noc nad Samborzewem
  • Inna dusza
  • Chłopaki niech płaczą
  • Widok z nieba
  • Powrót do Daringham Hall
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

6,9 (21 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

7,63 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marta | 2012-09-28
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 26 września 2012

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gotuje na co dzień dla krakowskich księży jezuitów (och, jak ja im zazdroszczę!). Przepisy siostry cieszą się ogromna popularnością. Dlaczego? Bo potrawy według jej receptur zawsze się udają! Książka „143 przysmaki Siostry Anastazji” jest już siódmą tego typu pozycją w dorobku popularnej kucharki. Poprzednie pozycje sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 800 000 egzemplarzy, a tygodnik „Gość Niedzielny” uhonorował siostrę tytułem Pierwszej Kucharki Rzeczpospolitej.
Przepisy zamieszczone w „143 przepisach…” ułożone zostały według specjalnego klucza, którym jest kalendarz liturgiczny oraz zmienność pór roku. I tak na początku znajdują się przepisy na adwent, wigilię, Boże Narodzenie, a następnie na Wielki Post i Wielkanoc. Ostatni dział stanowią przepisy na wszelkie uroczystości rodzinne. Prawdziwą perełką są przepisy na typowe potrawy świąteczne, jak choćby uszka wigilijne, pierogi z kapustą i grzybami, chrzan z...

Książeczki | 2014-02-05
Na półkach: WAM, Przeczytane

Chyba nigdy nie miałam i nie będę miała dość książek kucharskich. Bo w każdej jednej znajduję coś nowego, co koniecznie muszę wypróbować i zazwyczaj już bez tego dania nie mogę się obyć. Czasem są to specjały na jakieś konkretne uroczystości, czasem dania, które serwuję mojej rodzince na co dzień. Ale bez względu na to, co to jest i kiedy się tym zajadamy - jest to nowy pomysł, który wzbogaca nasz rodzinny jadłospis. I to w tym wszystkim lubię najbardziej :)

Jeśli chodzi o ten oto poradnik kulinarny to miałam już niejakie pojęcie co mogę znaleźć w środku. O przepisach siostry Anastazji pisała już Wam kiedyś Marta (tu). Ja natomiast jakiś czas temu miałam okazję poznać jej słodkie przysmaki, które zrobiły na mnie spore wrażenie (tu). Zatem z jeszcze większą ochotą przystąpiłam do lektury zaopatrzywszy się wcześniej w bloczek wąskich samoprzylepnych karteczek by móc od razu zaznaczać sobie co ciekawsze pozycje. Zawsze tak robię, a książkę zazwyczaj oceniam po ilości wykorzystanych...

matala6 | 2014-08-24

Mam i testuję.