143 przysmaki Siostry Anastazji

papier
Wiedźminka
8 (8 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Siostra Anastazja ma znakomite kulinarne pomysły na różne okazje – Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc, a nawet... zaręczyny! Cielęcina w kurkach, Pierożki ołpińskie, Kukutki makowe czy Jesienny sernik to tylko niektóre z doskonałych propozycji dla miłośników dobrego jedzenia. Skorzystaj z nich, a przygotujesz wyśmienite przysmaki. Z Siostrą Anastazją świętuj przez cały rok!

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63867

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marta | 2012-09-28
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 26 września 2012

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gotuje na co dzień dla krakowskich księży jezuitów (och, jak ja im zazdroszczę!). Przepisy siostry cieszą się ogromna popularnością. Dlaczego? Bo potrawy według jej receptur zawsze się udają! Książka „143 przysmaki Siostry Anastazji” jest już siódmą tego typu pozycją w dorobku popularnej kucharki. Poprzednie pozycje sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 800 000 egzemplarzy, a tygodnik „Gość Niedzielny” uhonorował siostrę tytułem Pierwszej Kucharki Rzeczpospolitej.
Przepisy zamieszczone w „143 przepisach…” ułożone zostały według specjalnego klucza, którym jest kalendarz liturgiczny oraz zmienność pór roku. I tak na początku znajdują się przepisy na adwent, wigilię, Boże Narodzenie, a następnie na Wielki Post i Wielkanoc. Ostatni dział stanowią przepisy na wszelkie uroczystości rodzinne. Prawdziwą perełką są przepisy na typowe potrawy świąteczne, jak choćby uszka wigilijne, pierogi z kapustą i grzybami, chrzan z...

Książeczki | 2014-02-05
Na półkach: WAM, Przeczytane

Chyba nigdy nie miałam i nie będę miała dość książek kucharskich. Bo w każdej jednej znajduję coś nowego, co koniecznie muszę wypróbować i zazwyczaj już bez tego dania nie mogę się obyć. Czasem są to specjały na jakieś konkretne uroczystości, czasem dania, które serwuję mojej rodzince na co dzień. Ale bez względu na to, co to jest i kiedy się tym zajadamy - jest to nowy pomysł, który wzbogaca nasz rodzinny jadłospis. I to w tym wszystkim lubię najbardziej :)

Jeśli chodzi o ten oto poradnik kulinarny to miałam już niejakie pojęcie co mogę znaleźć w środku. O przepisach siostry Anastazji pisała już Wam kiedyś Marta (tu). Ja natomiast jakiś czas temu miałam okazję poznać jej słodkie przysmaki, które zrobiły na mnie spore wrażenie (tu). Zatem z jeszcze większą ochotą przystąpiłam do lektury zaopatrzywszy się wcześniej w bloczek wąskich samoprzylepnych karteczek by móc od razu zaznaczać sobie co ciekawsze pozycje. Zawsze tak robię, a książkę zazwyczaj oceniam po ilości wykorzystanych...

matala6 | 2014-08-24

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica