143 przysmaki Siostry Anastazji

papier
Wiedźminka
8,29 (7 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Siostra Anastazja ma znakomite kulinarne pomysły na różne okazje – Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc, a nawet... zaręczyny! Cielęcina w kurkach, Pierożki ołpińskie, Kukutki makowe czy Jesienny sernik to tylko niektóre z doskonałych propozycji dla miłośników dobrego jedzenia. Skorzystaj z nich, a przygotujesz wyśmienite przysmaki. Z Siostrą Anastazją świętuj przez cały rok!

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63867

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marta | 2012-09-28
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 26 września 2012

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gotuje na co dzień dla krakowskich księży jezuitów (och, jak ja im zazdroszczę!). Przepisy siostry cieszą się ogromna popularnością. Dlaczego? Bo potrawy według jej receptur zawsze się udają! Książka „143 przysmaki Siostry Anastazji” jest już siódmą tego typu pozycją w dorobku popularnej kucharki. Poprzednie pozycje sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 800 000 egzemplarzy, a tygodnik „Gość Niedzielny” uhonorował siostrę tytułem Pierwszej Kucharki Rzeczpospolitej.
Przepisy zamieszczone w „143 przepisach…” ułożone zostały według specjalnego klucza, którym jest kalendarz liturgiczny oraz zmienność pór roku. I tak na początku znajdują się przepisy na adwent, wigilię, Boże Narodzenie, a następnie na Wielki Post i Wielkanoc. Ostatni dział stanowią przepisy na wszelkie uroczystości rodzinne. Prawdziwą perełką są przepisy na typowe potrawy świąteczne, jak choćby uszka wigilijne, pierogi z kapustą i grzybami, chrzan z...

Książeczki | 2014-02-05
Na półkach: WAM, Przeczytane

Chyba nigdy nie miałam i nie będę miała dość książek kucharskich. Bo w każdej jednej znajduję coś nowego, co koniecznie muszę wypróbować i zazwyczaj już bez tego dania nie mogę się obyć. Czasem są to specjały na jakieś konkretne uroczystości, czasem dania, które serwuję mojej rodzince na co dzień. Ale bez względu na to, co to jest i kiedy się tym zajadamy - jest to nowy pomysł, który wzbogaca nasz rodzinny jadłospis. I to w tym wszystkim lubię najbardziej :)

Jeśli chodzi o ten oto poradnik kulinarny to miałam już niejakie pojęcie co mogę znaleźć w środku. O przepisach siostry Anastazji pisała już Wam kiedyś Marta (tu). Ja natomiast jakiś czas temu miałam okazję poznać jej słodkie przysmaki, które zrobiły na mnie spore wrażenie (tu). Zatem z jeszcze większą ochotą przystąpiłam do lektury zaopatrzywszy się wcześniej w bloczek wąskich samoprzylepnych karteczek by móc od razu zaznaczać sobie co ciekawsze pozycje. Zawsze tak robię, a książkę zazwyczaj oceniam po ilości wykorzystanych...

matala6 | 2014-08-24

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku