Za różową kurtyną. Historia japońskiego kina erotycznego.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Linia Filmowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MFF Nowe Horyzonty
Behind the Pink Curtain: The Complete History of Japanese Sex Cinema
978-83-932130-4-7
confians

Za różową kurtyną zabiera czytelnika w zakazane rejony japońskiej kultury, do świata niesamowitego i nieprzewidywalnego kina erotycznego, dając wgląd w sekrety społeczeństwa Japonii i meandry ruchów politycznych. Wyjątkowa publikacja Josepha Sharpa kreśli obraz najbardziej bezwstydnego setora japońskiej kinematografii: różowego kina - pinku eiga oraz blisko z nim związanego nurtu roman porno...

Wyjątkowa publikacja Josepha Sharpa kreśli obraz najbardziej bezwstydnego setora japońskiej kinematografii: różowego kina - pinku eiga oraz blisko z nim związanego nurtu roman porno w latach 1971-1981 w Niatsu. Począwszy od wczesnych lat sześćdziesiątych, zarówno największe studia, jak i niezależne firmy producyjne taśmowo realizowały ogromne ilości materiałów o charakterze pornograficznym, przeznaczone do wyświetlania wyłącznie na dużych ekranach. Do dziś ooło sto tego rodzaju tytułów powstaje każdego roku na taśmach 35 mm i trafia do specjalistycznych sieci kin dla dorosłych na terenie całego kraju. W ostatnich latach co raz więcej z nich wydawanych jest na DVD, a ciekawsze produkcje - zarówno nowe, jak i wyłuskane z archiwów - trafiają na międzynarodowe festiwale. Ze względu na specyfię japońskiego przemysłu filmowego wielu uznanych japońskich filmowców zdobywało profesjonalne szlify właśnie w ramach tego sektora kinematografii. W pinku eiga kultura awangardowa przeplata się z kinem ekscesu, tworząc jedyne w swoim rodzaju, kontrowersyjne i niejednoznacze zjawisko estetyczne.
Bazujac na licznych i obszernych wywiadach z najważniejszymi przedstawicielami współczesnego pinku eiga "Za różową kurtyną" to pierwsza tak ambitna próba opisania całego zjawiska - barwnie i wyczerpujące exposé na temat najbardziej elektryzującego i płodnego sektora japońskiej kinematografii.

źródło opisu: mff nowe horyzonty

Bloody_Butcher | 2015-02-20
katmi | 2013-01-26