Leśne Głupki i coś

2011-01-01
2011-01-01
48 min.
Inne

Ilustracje są świetne, tekst też niczego sobie, ale same słowo głupki, to dla mnie tragedia!!! Jak można uczyć dziecka od maleńkiego że słowo "Głupek" to nic złego. Powtarzane jest one w tekstach non stop. Takiej lekturze mówię NIE! Moja 3 letnia córka ma później mówić do koleżanek, kolegów z przedszkola: Wy głupki!
Może się nie znam na żartach, ale dla mnie to niesmaczne i oburzające. Podziękuję.

Może się nie znam na żartach, ale dla mnie to niesmaczne...

Tytuł tej książeczki trochę mnie zdziwił. Dlaczego te sympatyczne stworki zostały nazwane głupkami? Nie wiem :)

Jest to zbiór wierszyków i wierszowanych rozmów Leśnych Głupków :)
Widać, ze te małe ludziki lubią sobie porozmawiać, a tematy ich rozmów są przeróżne :) O zielonym słońcu, o kwiatkach rosnących latem, o imieninowym prezencie, o prezentach jakie dostały od Mikołaja.... I o wielu, wielu innych rzeczach :)

Powiem szczerze, że książeczka mimo, że bardzo fajna, może być odrobinę niezrozumiała dla mojego synka. Chociaż z drugiej strony może o to w tym właśnie chodzi i stąd ten tytuł :)

Mimo to Nikodem nie raz podczas naszego czytania się uśmiał.
Leśne Głupki są zabawne, trochę dziwne, ale za to bardzo sympatyczne :) Ich rozmowy są skomplikowane i czasem zwariowane, ale sądzę że właśnie o to w nich chodzi :)

Ilustracje natomiast są takie zupełnie inne niż zwykle. Fajne kolaże co nam dodatkowo daje ciekawe zajęcie :) Odgadujemy z czego dana część ilustracji się składa :) Listki, kwiatki, owoce, warzywa... Bardzo kolorowo i oryginalnie. Małemu się spodobało :)

Także książeczkę poleca,, myślę że warto do niej zaglądnąć. Nie jest to zwyczajne opowiadanie, nie ma też zwyczajnego wyglądu... Jest taka inna i zarazem ciekawa :)

Jest to zbiór wierszyków i wierszowanych rozmów Leśnych Głupków :)

• Bajka
  • 2012 52 książki