Leśne Głupki i coś

Wydawnictwo: Bajka
Nikodem

Kolejna po „Leśnych Głupkach” autorska książka Małgorzaty Strzałkowskiej, której bohaterami są zacne, pełne wdzięku leśne stworki, obdarzone poczuciem humoru, temperamentem i nieskrępowaną żądzą przygód. Przez okrągły rok wiodą one życie pełne niecodziennych zdarzeń, a dzięki wrodzonej elokwencji potrafią rozbawić i zarazić optymizmem każdego czytelnika bez względu na wiek. Zbiorek tworzą niedługie wierszowane bajki pełne językowych zabaw. W każdej historyjce Leśne Głupki spotyka tytułowe „coś”. Przeważnie jest to coś bardzo śmiesznego, ale zdarzają się i przygody pełne grozy…

źródło opisu: Bajka, 2011

źródło okładki: http://www.saturn.pl/ksiazka-lesne-glupki-i-cos,id-794011

Basia | 2013-10-25
Przeczytana: październik 2013

Ilustracje są świetne, tekst też niczego sobie, ale same słowo głupki, to dla mnie tragedia!!! Jak można uczyć dziecka od maleńkiego że słowo "Głupek" to nic złego. Powtarzane jest one w tekstach non stop. Takiej lekturze mówię NIE! Moja 3 letnia córka ma później mówić do koleżanek, kolegów z przedszkola: Wy głupki!
Może się nie znam na żartach, ale dla mnie to niesmaczne i oburzające. Podziękuję.

Na półkach: Przeczytane, Bajka

Tytuł tej książeczki trochę mnie zdziwił. Dlaczego te sympatyczne stworki zostały nazwane głupkami? Nie wiem :)

Jest to zbiór wierszyków i wierszowanych rozmów Leśnych Głupków :)
Widać, ze te małe ludziki lubią sobie porozmawiać, a tematy ich rozmów są przeróżne :) O zielonym słońcu, o kwiatkach rosnących latem, o imieninowym prezencie, o prezentach jakie dostały od Mikołaja.... I o wielu, wielu innych rzeczach :)

Powiem szczerze, że książeczka mimo, że bardzo fajna, może być odrobinę niezrozumiała dla mojego synka. Chociaż z drugiej strony może o to w tym właśnie chodzi i stąd ten tytuł :)

Mimo to Nikodem nie raz podczas naszego czytania się uśmiał.
Leśne Głupki są zabawne, trochę dziwne, ale za to bardzo sympatyczne :) Ich rozmowy są skomplikowane i czasem zwariowane, ale sądzę że właśnie o to w nich chodzi :)

Ilustracje natomiast są takie zupełnie inne niż zwykle. Fajne kolaże co nam dodatkowo daje ciekawe zajęcie :) Odgadujemy z czego dana część ilustracji się składa :)...

raywoman | 2017-06-08
Tomek | 2016-02-21
ganesza | 2015-12-27
Mara Spark | 2015-09-16
W niedzielę poznamy laureatów tegorocznej Nagrody Literackiej

W 2012 roku po raz pierwszy finał Nagrody Literackiej m.st. Warszawy przypada w nowym, wiosennym terminie. Uroczyste wręczenie Nagrody odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Znamy już nominacje do tegorocznej, piątej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z blisko 150 propozycji nadesłanych przez czytelników i wydawnictwa, jury wytypowało najwartościowsze tytuły.