Światło w filmie

Tłumaczenie: Karolina Kosińska
Wydawnictwo: Wojciech Marzec
Motion Picture and Video Lighting
film, światło

'Światło w filmie' jest niezastąpionym przewodnikiem po fascynującym świecie filmowego światła. Książka szeroko nakreśla wszelkie aspekty techniczne, estetyczne i praktyczne oświetlenia filmu. Jest to podręcznik, który pokaże nie tylko jak oświetlać, ale również wyjaśni dlaczego. Napisany przez doświadczonego profesjonalistę, autora branżowej biblii Cinematography, analizuje teorię światła i koloru, opisuje wyposażenie i techniki które sprawiają, że każda scena wygląda najlepiej jak może.

| 2014-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2014

Podręcznik z profesjonalnymi poradami, napisany w sposób bardzo specjalistyczny. Potrzeba sporo doświadczenia w praktyce, aby nadążyć za bardziej złożonymi wywodami autora; niektóre rozdziały czyta się naprawdę trudno. Najwięcej wyniosą z niego osoby, które już odważnie obcują z pojęciem oświetlenia. Jest on bardzo przydatny, ale cóż... mógłby być bardziej przystępny dla początkujących.

Maja Soś | 2016-03-15
Taip | 2015-07-02