Wielki słownik NIEMIECKO-POLSKI

Ela

To pierwszy tak obszerny i nowoczesny wielki słownik do języka niemieckiego od ponad 30 lat. Każdy tom publikacji zawiera 150 000 haseł i zwrotów. Wielki Słownik Niemiecko-Polski / Polsko-Niemiecki został opracowany przez zespół leksykografów Wydawnictwa LektorKlett. W pracy nad publikacją wykorzystano unikalną bazę współczesnego słownictwa niemieckiego Wydawnictwa Ernst Klett...

Każdy tom publikacji zawiera 150 000 haseł i zwrotów.
W pracy nad publikacją wykorzystano unikalną bazę współczesnego słownictwa niemieckiego Wydawnictwa Ernst Klett Sprachen ze Stuttgartu.
W prace nad Słownikiem zaangażowani zostali specjaliści – tłumacze, leksykografowie z Polski oraz Niemiec.

Szczególną uwagę zwrócono na aktualność słownictwa tak ogólnego, jak i fachowego z dziedziny prawa, polityki, ekonomii, informatyki i techniki. W Słowniku uwzględniono liczne neologizmy oraz zapożyczenia z języka angielskiego, np. Outsourcing, Copy-shop, Controlling, Comingout, Spam, Telebanking, Minijobber, itp. Słownik zawiera także hasła z języka młodzieżowego i mowy potocznej. Kibiców ucieszy zapewne mini-leksykon wyrażeń piłkarskich, zawarty w suplemencie do słownika, a młodzież - unikalny zestaw barwnych wyrażeń ze współczesnego języka młodzieżowego. Przy odpowiednich hasłach znajdują się specjalne oznaczenia płaszczyzny stylistycznej i retorycznej.

źródło opisu: http://www.pons.pl/index.php?pid=232#wielki

źródło okładki: http://www.pons.pl/index.php?pid=232#wielki