Step by Step. Berlin.

Tłumaczenie: Maciej Zglinicki
Wydawnictwo: Langenscheidt Polska
Insight Step by Step Berlin.
978-83-7727-071-4
Berlin
Katarzyna

Przewodnik Berlin STEP by STEP to wyjątkowy przewodnik turystyczny opracowany z myślą o tych, którzy cenią sobie czas i wygodę, a przede wszystkim – lubią chodzić własnymi drogami. Znajdziemy tu 14 propozycji fascynujących, dłuższych lub krótszych wycieczek i spacerów po mieście, w którym monumentalne historyczne budowle i dostojne muzea stoją w sąsiedztwie najbardziej ekstrawaganckich klubów...

Znajdziemy tu 14 propozycji fascynujących, dłuższych lub krótszych wycieczek i spacerów po mieście, w którym monumentalne historyczne budowle i dostojne muzea stoją w sąsiedztwie najbardziej ekstrawaganckich klubów nocnych Europy. Opis każdej trasy zawiera doskonale opracowane mapki, na których zaznaczono największe atrakcje – od muzeów i pomników po butiki i centra handlowe. Opis uwzględnia także miejsca, w których warto się zatrzymać, by spróbować specjałów lokalnej kuchni lub przeżyć szaloną noc w jednym z licznych klubów.

Przewodnik zawiera również bazę miejsc noclegowych i składaną mapę Berlina, z której można korzystać nawet bez książki. Interesujące teksty pozwalają poznać skomplikowaną historię miasta i zrozumieć jego wyjątkową kulturę.

14 najlepszych wycieczek po Berlinie
Charlottenburg • Tiergarten • Plac Poczdamski i Kulturforum • Okolice Bramy Brandenburskiej • Od Unter den Linden do Alexanderplatz • Wyspa Muzeów • Scheunenviertel • Friedrichstrasse i Gendarmenmarkt • Checkpoint Charlie • Kreuzberg • Prenzlauer Berg • Friedrichshain • Poczdam

źródło opisu: WYdawnictwo Berlitz, 2012

źródło okładki: strona wydawnictwa Berlitz