Ukojenie

Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 3)
Wydawnictwo: Wilga
Forever
Livre

Trzeci tom bestsellerowej powieści 'Drżenie'. Zbliża się polowanie, czy ktoś uratuje wilki...? Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem. Grace i Sam spotykają się w „Drżeniu”. W „Niepokoju” walczą o to, żeby być razem. W „Ukojeniu” ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka...

Grace i Sam spotykają się w „Drżeniu”. W „Niepokoju” walczą o to, żeby być razem. W „Ukojeniu” ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki…

Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili – chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie odnajdą ukojenie?

źródło opisu: Wilga, 2012

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 25 maja 2011

I KONIEC!
Dosłownie... Pamiętam, że kiedy skończyłam czytać tą książkę czułam całkowitą pustkę. Taki... książkowy kac. Miałam górę innych powieści do przeczytania, ale nie mogłam odłożyć Ukojenia, i przestać się gapić na okładkę. Myślami powracałam do dwóch poprzednich części i zastanawiałam się raz po raz, jak to się stało, że ta opowieść w jakimś stopniu końca nie posiada. Nie potrafiłam wyzbyć się uczucia, że bohaterowi utknęli w pewnym punkcie, z którego nigdy nie wyjdą naprzód, a nawet znajdowali się w nim już wcześniej. Nie wiem... Może nie potrafię czytać między wierszami... Tak, czy siak: Ukojenie to fenomen i miło jest zanurzyć się w świecie, gdzie Sam zawsze ma pod ręką swoją gitarę, Cole i jego żarty doprowadzają do łez, a rozważania Grace sprawiają, że książki dla nastolatków stają się czymś więcej niż tylko książkami.

nadzieja1925 | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Wspaniała książka, dawno nie miałam okazji takiej czytać! Aż się chcę wiedzieć co będzie dalej..., ale jednak już chyba nikt nie powstrzyma naszej ciekawości, gdyż to już ostatni tom! Ostatnie spotkanie z Grace i Samem! Tą sagę pokochałam od razu i nigdy jej nie zapomnę!

Sam został wyleczony, i nie przemienia się już w wilka pod wpływem temperatury. Jednak teraz z problemem tym walczy Grace, ukochana chłopaka. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie polowanie zaplanowane przez ojca Isabel - Toma Culpepera. Cole, Sam oraz Grace za wszelką cenę chcą pokonać rzeź wilków, nie pozwolą na wybicie ich rodziny ani przyjaciół. Ale czy im się to uda? Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili - chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie sagi wreszcie odnajdą ukojenie?

Ta Książka jest przepełniona bólem, smutkiem, żalem, ale jednak czasem radością!...

myślnik | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Śpiew lasu.
Mogłabym być wilkiem.
Głuche uderzanie łap o mokrą,żyzną ziemię poplamioną zbutwiałymi liśćmi.
Kochałabym te chwile.
Wielkie drzewa nade mną.
Czułabym się jak w domu.
Pęd powietrza owiewający grube futro.
Nic tylko wolność i beztroska.
Wilcze wycie.
Wilcze nawoływanie w ciemną noc.
Czy tęskniłabym za bycie człowiekiem?!

"Ukojenie"jest wybuchową mieszanką ludzkiej siły,słabości,miłości,zawiści i zemsty,które błyszczą w ciemności jak światełka na choince.
To książka nie jest tylko o byciu wilkiem i nie byciu nim.
To ból,który napędza ciągle i ciągle na nowo,popychając na drogę zniszczenia,warcząc i szczerząc kły - zabić je,wybić je wszystkie!
Znajdziesz tu podziw i nienawiść do tej samej osoby,w tym samym czasie.
Poczujesz dojmujący ciężar odpowiedzialności za innych.
Będziesz walczył z własnymi demonami.
Będziesz walczył o normalność i będziesz poszukiwał najlepszej drogi dla siebie.
Poczujesz smak strachu i obaw.
Nie zapomnisz o rzeczach pewnych,nurtujących i...

kasandra_85 | 2012-04-16
Przeczytana: kwiecień 2012

snll | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Pożegnanie z Mercy Falls, czyli krótkie podsumowanie (oczywiście bez spoilerów).

Trylogię "Drżenie" oceniam jako dobrą. Jest ciekawa i niebanalna, na pewno nie jest dziecinna ani pusta - bez jakiegokolwiek przekazu. Nie zakochałam się w niej, ale nie mogę nie wspomnieć o tym, co mnie urzekło, czyli o nieustannej walce o swoje 'Ja', bólu, cierpieniu, niepewności, ludzkim okrucieństwie oraz radości z chwil ulotnych.

Dziękuję autorce za Cola i Isabel, których bardzo polubiłam. Uważam, że to intrygujące, wyraziste i niezwykle naturalne postacie. I choć w drugim tomie Grace i Sam trochę bardziej mnie do siebie przekonali niż w pierwszym, to i tak większą sympatię zyskał ten drugi duet.

Pomimo tego, że "Ukojenie" to dosyć gruby tom, mam wrażenie jakby niektóre wątki nie zostały do końca wykorzystane. Jest dużo treści ale ja myślę, że to i tak za mało, że można było to rozegrać ciekawiej. Nie żałuję jednak czasu spędzonego przy tej trylogii i zachęcam Was do zapoznania się z nią, aby...

Tetiisheri | 2012-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Mercy Falls i okoliczne lasy. Mróz i biały puch. Zwyczajna nastolatka Grace i ...wilkołaki. Magiczna opowieść o miłości, osamotnieniu, ale także akceptacji tego, co przynosi nam los – skomplikowanej rzeczywistości. To niezwykła powieść, która urzekła mnie, oczarowała i sprawiła, że wsiąknęłam w historię bez reszty. Delektowałam się każdą stroną książki – wręcz dawkowałam sobie te magiczne chwile, czytając kilkadziesiąt stron dziennie. Rzadko mi się to zdarza, ale w przypadku tej lektury z jednej strony miałam ochotę poświęcić jej całą noc i pochłonąć ją w całości. Z drugiej strony zwyciężyło pragnienie cieszenia się każdym zdaniem powieści jak najdłużej. Tak było w przypadku pierwszej części trylogii o wilkołakach z Mercy Falls – „Drżeniu”.

„Niepokój” - drugi tom trylogii o niezwykłej miłości pomiędzy Samem i Grace wprowadził mnie w cieplejsze klimaty. Zbliża się wiosna, a samopoczucie Grace nie jest najlepsze. Nawracające migreny, wysoka gorączka i dziwne przeczucia towarzyszą...

kwiatek29 | 2012-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2012

Jest to już ostatnia część trylogii o współczesnych wilkołakach z Mercy Falls.Myślę,że "Ukojenie" bardzo dobrze zwieńcza cały cykl.

Tytuł w żaden sposób nie zapowiada tego, co dzieje się w tej części. Nie ma żadnego ukojenia, nie ma bezpieczeństwa i dobrych zakończeń. W każdym razie nie dla wszystkich bohaterów. To już coś więcej niż przeszkody ze strony rodziców Grace czy jakieś pomniejsze kłopoty. Tym razem wszystkie wilki czeka wręcz zagłada. Mieszkańcy miasteczka nie chcą już darować im kolejnych śmierci i wypadków. Możemy tylko mieć nadzieję, że chociaż Grace i Sam ujdą z życiem.

Ten tom odebrałam jako najbardziej smutny i bolesny. Nie byłam przygotowana na takie dramaty, straty i śmierć. Mimo to wciąż całą serię uważam za wyjątkowo piękną. Nic nie straciła w moich oczach.

Caroline Livre | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki., 2014
Przeczytana: 23 marca 2014

Niepokój troszkę mnie zawiódł. Nie wiedziałam, czego się spodziewać po Ukojeniu. Interesowało mnie jednak, co tym razem przydarzy się moim ulubionym bohaterom i jak potoczą się ich losy, dlatego czym prędzej rozpoczęłam przygodę z tą książką.

Bohaterowie nie walczą o uczucie, o miłość, ale o życie całej sfory. Bowiem ojciec Isabel - Tom Culpeper we współpracy z władzami stanu organizuje legalne polowanie na wilki.

"Wilki znowu były na tapecie. [..] teraz inna dziewczyna została zaatakowana. Zabita. Relacja ciągnęła się w nieskończoność. Słowem, które często padało, była "eksterminacja"."

Na szczęście Cole wpada na genialny pomysł. Chce je przesiedlić, a z notatek Becka dowiaduje się, że coś takiego miało już miejsce. Tylko jak z nim porozmawiać, skoro jest wilkiem? I gdzie sfora będzie bezpieczna? Czy zdążą na czas?
Czy uda im się uratować przyjaciół ?

Trzecia część wydaje mi się lepsza, niż wspomniana już druga. Działo się z pewnością dużo więcej, przede wszystkim akcja...

Czytając ostatni tom z tej serii, nie wiedziałam jak do niego podejść. Z jednej strony Drżenie i Niepokój podobały mnie się bardzo, ale jak wiadomo te ostatnie tomy przeważnie uznawane są za najgorsze. Obawy były niepotrzebne, bo autorka spisała się w 99%. Książka świetna, a ciśnienie, które miałam na ostatnich stronach ogromne. Cole-genialny, Sam-genialny, Grace-genialna wszyscy genialni. Tylko pogratulować.