W sercu emocji dziecka

Wydawnictwo: Esprit
poradniki

Gdy nasze dziecko doznaje napadów złości, gdy płacze histerycznie z błahego powodu, gdy z przerażeniem budzi się w nocy.... Czy zawsze umiemy poradzić sobie z trudnymi emocjami tego małego człowieka? Czy rozumiemy, co powoduje te emocje, czy znamy dobrą drogę złagodzenia ich przyczyn? Książka Isabelle Filiozat, znanej francuskiej psychoterapeutki, pokazuje nam takie drogi i praktyczne sposoby radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi. Autorka wskazuje nam:Jak rodzice mają postąpić, gdy pojawią się łzy?Jak przygotować dziecko na narodzenie rodzeństwa?Jak rozmawiać z dzieckiem, które ma kłopoty w szkole?Co powiedzieć ciężko choremu dziecku?Co powiedzieć dziecku, które traci rodzica albo gdy jego rodzice się rozchodzą?Jak unikać przemocy wobec dziecka?Oto książka, która czerpiąc przykłady z codzienności, pomoże rodzicom towarzyszyć dzieciom przeżywającym strach, gniew, radość, smutek, depresję? Podpowie, co robić, aby dzieci były bardziej szczęśliwe. Isabelle Filliozat jest psychoterapeutką i matką dwójki dzieci. Od ponad dwudziestu lat towarzyszy dorosłym i dzieciom w drodze ku większej wolności i szczęściu. Jej książka W sercu emocji dziecka jest wielkim bestsellerem we Francji i najlepiej sprzedającą się książką poświęconą wychowaniu dzieci.

Magdalena | 2016-09-17
Przeczytana: 21 września 2016