Kamienna Góra i okolice na widokówkach z XIX i XX wieku

Wydawnictwo: Poligrafia Ad Rem
978-83-62708-07-9
historia
Marta

Pierwszy powojenny niezwykle elegancki album ukazujący zbiór starych pocztówek i fotografii związanych z Ziemią Kamiennogórską. Wydanie polsko-niemieckie. Stare karty pocztowe mają wartość nieocenioną – jak pisze autor. Pozwalają kolejno prześledzić losy i zachodzące zmiany historyczne, ale nade wszystko oddają fascynującą atmosferę dawnych lat. Pozwolą zobaczyć i poznać najbardziej...

Stare karty pocztowe mają wartość nieocenioną – jak pisze autor. Pozwalają kolejno prześledzić losy i zachodzące zmiany historyczne, ale nade wszystko oddają fascynującą atmosferę dawnych lat. Pozwolą zobaczyć i poznać najbardziej wartościowe przykłady architektury Kamiennej Góry oraz życie ówczesnych mieszkańców.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Tokerip | 2016-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

Książka jest albumem stworzonym z pasją do historii regionalnej. Kamienna Góra (zza czasu Niemców Landeshut) jest miastem obfitującym w tajemnice. Mamy tu nie tylko szeroki zbiór wnikliwie opisanych, starych fotografii i pocztówek, lecz również wzmianki o niektórych ciekawostkach dotyczących miasta i jego okolic. Obok tekstów w języku polskim umieszczone są niemieckie tłumaczenia. Wszystko to ładnie wydane i oprawione. Pobudza zainteresowanie nie tylko do wielkiej, powszechnej historii, lecz również do tej lokalnej, mniejszej i unikalnej.

Atena | 2012-04-18
Przeczytana: 01 lipca 2011

Bardzo ciekawa i super elegancko wydana książka.
Historia Kamiennej Góry od początków miasta. Wszystko wzbogacone starymi widokówkami, z których najstarsza pochodzi z 1910r.

beata | 2015-10-29
Przeczytana: październik 2013