Jak przygotować się do lekcji?

Wydawnictwo: Impuls
szkoła, poradnik, metodyka
poradniki

Pozycja ta mówi o tym jak uczyć i nie popaść w rutynę, o poszukiwaniu nowych, lepszych metod i form własnej pracy, o konieczności ciągłego wzbogacania własnej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Przedstawione w niej materiały dydaktyczne mają pomóc nauczycielowi w przygotowaniu lekcji, napisaniu konspektu (planu) lekcji oraz w sprawnym przeprowadzeniu lekcji w oparciu o wybraną metodę nauczania i własne pomysły. W książce omówiono szczegółowo między innymi następujące zagadnienia: planowanie lekcji, typologia lekcji, budowa konspektu, temat lekcji, temat pracy pedagogicznej, środki dydaktyczne.

Anna Maria | 2014-01-02

Książka pomocna w kwestii dydaktyki polonistycznej, aczkolwiek jest to raczej zbiór najważniejszych tekstów, aniżeli samodzielna, osobna pozycja.

ilowena | 2010-08-01

Dobra książka dla młodych wkraczających do szkół nauczycieli różnych specjalności.

litpawel | 2015-07-30
mqaz | 2015-05-16