Pali zalewa burzy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka ARTERII". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
9788392919902
poezja
Fox Mulder

Pali zalewa burzy to tom świadczący o żelaznej dyscyplinie i świadomości słowa oraz o wielkich umiejętnościach warsztatowych Moronia. Autor operuje językiem w sposób niemal mistrzowski: przerzutnie, modyfikacje idiomów, elipsy... dają w efekcie spójną wypowiedź bohatera lirycznego próbującego zrozumieć świat i rządzące nim prawa, starającego się dotrzeć do tego, co najważniejsze, a jednocześnie stale zaaferowanego banałem codzienności. Dodatkowym walorem tej propozycji, zapewne już niezaprojektowanym przez autora, jest świetny, konsekwentny, ujawniający wszystkie znaczenia wierszy układ całości.
Tomasz Cieślak

źródło opisu: http://arterie.h4v.eu/biblio-arterii/20-biblio/107-pali-zalewa-burzy

źródło okładki: http://arterie.h4v.eu/biblio-arterii/20-biblio/107-pali-zalewa-burzy

Fox Mulder | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Poezja, Posiadam