Ostatnie śniadanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka TOPOSU". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
978-83-61002-44-4
poezja
Fox Mulder

Tytuł tomu tej znakomitej poetki niemalże automatycznie przywołuje dwa inne tytuły - Ostatnią wieczerzę i Śniadanie na trawie. Skala emocji wierszy B. Gruszki-Zych rozpięta jest pomiędzy tymi dwoma przywołaniami, które równie dobrze możemy nazwać "znakami kulturowymi". Zatem czytelnik zaproszony zostaje do świata gdzie powaga miesza się z frywolnością, asceza ze zmysłowością, świętość z grzesznością. Życie boli, życie śmieszy - zdaje się mówić poetka. Niby nic odkrywczego, ale jak to jest napisane!

źródło opisu: http://www.topos.iq.pl/ksiazki/ksiazka.php?id=35

źródło okładki: http://www.topos.iq.pl/ksiazki/ksiazka.php?id=35