Okładka książki Sokrates i inni święci. O postawie starożytnych chrześcijan wobec rozumu i filozofii Dariusz Karłowicz
Dariusz Karłowicz Wydawnictwo: Fronda, Ośrodek Myśli Politycznej religia
religia
Fronda, Ośrodek Myśli Politycznej
2005-01-01
2005-01-01
Tertulian Justyn Męczennik
Inne

Okładka książki Teologia Polityczna 13/2021-2022 Marek Aleksander Cichocki, Dariusz Karłowicz
Teologia Polit... Marek Aleksander Ci...
Okładka książki Teologia Polityczna 11/2019 Dariusz Gawin, Grzegorz Górny, Dariusz Karłowicz, Ewa Thompson
Teologia Polit... Dariusz Gawin, Grze...

8,5
Sięgając po tę książkę spodziewałam się, ze będzie o Sokratesie. Mimo tego, że nie jest, co autor prostuje na wstępie, to absolutnie się nie zawiodłam. Wręcz przeciwnie. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Książka uporządkowała moją wiedzę dotyczącą postrzegania starożytnych filozofów przez starożytnych chrześcijan (głównie Justyniana i Tertuliana). Autor wyjaśnił też kilka innych kwestii, które mnie nurtowały i odpowiedział na pytania, które kłębiły się w mojej głowie po czytaniu książek, które tylko pobocznie poruszały tę tematykę. Świetna pozycja dla zainteresowanych tematem.

8,5

• Filozofia