Ptysiowe biedronki

Wydawnictwo: Goneta.net
978-83-62041-50-3
przygoda, biedronki
Indyviduum

Historia opowiedziana przez trzynastoletniego pełnego energii poszukiwacza przygód o imieniu Paweł. Trzeba jeszcze dodać szczęśliwego poszukiwacza. Jednak jak każdy chłopiec w jego wieku, przeżywa rozczarowania, nie przepada za sprawdzianami i czasem kłóci się z rodzeństwem oraz kolegami. Pewnego dnia rodzice zadecydowali, że Paweł wraz z rodzeństwem i babcią Gienią wyjedzie na dwutygodniowe ferie zimowe do dziadka Feliksa. Paweł od początku uważał, że to nie będą szarobure ferie. Przeczuwał, że wydarzy się coś niesamowitego, że przeżyje jakąś niezapomnianą przygodę. Pewnego dnia na strychu wśród starych ubrań, płyt i zabawek, odkrywa zamykany na klucz KUFER. Kiedy podnosi wieko, jego oczom ukazują się talizman na łańcuszku i stara, po-marszczona, poplamiona mapa. Od tego momentu Paweł zmienia się w Indianę Jonesa i rozszyfrowuje zagadkę talizmanu i mapy. Czy doprowadzą go do skarbu? Czy fontanna w ogrodzie dziadka spełnia życzenia? Czym są „ptysiowe biedronki” i czy babcia zdradzi swój kucharski sekret? Książka przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 11–14 lat.

źródło opisu: www.woblink.com

źródło okładki: www.woblink.com