Nagie ostrze

Wydawnictwo: Albatros
The Naked Edge
agencje, agenci, zamachy, noże,
Gośka

Aaron Cavanaugh, niegdyś komandos Delta Force, porzuca zawód ochroniarza i rozpoczyna spokojne życie farmera na kupionej za ostatnie oszczędności posiadłości w Wyoming. Niestety spokój nie potrwa długo. Pół roku później Aaron otrzymuje nieoczekiwany spadek - jego były szef zapisuje mu w testamencie swą agencję ochrony o międzynarodowym zasięgu, Global Protection Services. Wydarzenie to zbiega się w czasie z nagłym atakiem grupy zawodowych zabójców na farmę Aarona. On i jego żona Jamie, po gęstej wymianie ognia cudem uchodzą z życiem. To dopiero początek - ktoś nadal próbuje go zabić.Kto? - Cavanaugh podejrzewa, że seria zamachów ma związek ze zleceniami, jakie w przeszłości wykonywał jako agent ochrony. Kolejne zabójstwa dowodzą jednak, że sprawa ma szerszy zasięg. Masowo giną inni agenci, zarówno z GPS, jak i z agencji federalnych - ludzie, z którymi Aaron nie ma nic wspólnego.Mordowane są takze ich rodziny. Coś w sposobie działania zabójców sprawia, że Cavanaugh zyskuje pewność co do organizatora zamachów. Tylko jedna osoba pasuje do schematu: jego dawny przyjaciel i kumpel z Delta Force, fanatyk nozy. Ale jaki ma motyw?

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros A.Kuryłowicz

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1141,1646,nagie-ostrze.html

wiejskifilozof | 2016-01-11

Ostatnio czytałem autora,gdy na świecie nie było jeszcze dinozaurów.I nie pamiętam,co czytałem.
Nagie Ostrze wypatrzyłem przez przypadek.I myślę,sobie że mogłem nie brać.
Fakt,faktem.Książka nie zachwycała mnie.Mimo,że autor miał pewnie dobry pomysł.
By coś fajnego napisać.I powiem,coś takiego.Gdyby za bardzo nie kombinował.Pewnie,by coś dobrego z tego wyszło.A tak ?
No cóż, za dużo kombinowania.

| 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, David Morrell
Przeczytana: 15 października 2014

Sam początek powieści jest bardzo przyjemny. Pierwsze strony dały mi mylne złudzenie że przeczytam sobie kawał mocnej męskiej historii o twardym facecie z teksasu (coś w stylu jeden przeciw wszystkim jak w Życzeniu śmierci lub Brudnym Harrym). Moje rozczarowanie tą książką przyszło jednak dość szybko. Z biegiem czasu nadzieje na powieść podobną poziomem do choćby „Infiltratorów” legły w gruzach. Niestety po każdej następnej przeczytanej stronie książka stawała się coraz słabsza i bardzo nierówna. Najbardziej szwankowały w niej elementy akcji (niektóre opisywane wydarzenia były tak mało wiarygodne że aż trudno w nie uwierzyć). Akcji której przecież jak zawsze u tego autora jest bardzo dużo i była ona mocną stroną w twórczości pisarza. Coraz większy absurd tego co działo się w tej książce powodował u mnie tylko uśmieszek i nadzieję że autor troszkę się opamięta i przestanie mi serwować tandetne kino akcji klasy B w powieściowym wydaniu, które pamiętam z czasów popularności kaset VHS....

Hana | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, Morrell David
Przeczytana: 08 lutego 2017

Sięgnęłam po kolejnego „Morelka”,bo odczułam przymus oderwania się.Taka dawka profesjonalizmu w wykonaniu Aarona Cavanaugha,jego żony i reszty współpracowników jest konieczna,gdy dopada cię życie a inne lektury przygniatają.Toż to lekarstwo jest nie tylko na nudę.Gwarantuje rozrywkę i zapomnienie.Fabuła pędzi i zmienia kierunek co chwila.Całość jest tak odrealniona,że to bajka dla dorosłych jest.Fajna bajka, którą polecam wraz kawą i tabliczką czekolady na wieczór przechodzący w noc.

Anika | 2013-04-01
Przeczytana: 30 marca 2013

Zawrotne tempo akcji i fabuła obfitująca w niezwykle brawurowe zamachy z masą strzelaniny, wybuchów i podstępnych pułapek. Mało to wszystko prawdopodobne, ale poczytać dla rozrywki można. Przy okazji lektury tej książki dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat noży.

Paco | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, Morrell
Przeczytana: 13 marca 2017

Poziom ,,Łowcy,,i ,,Fenomenu,,jakby ktoś nie czytał,trochę niższy od spodziewanego :)

Marysieńka | 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Były komandos Delta Force a także były agent GPS - ochroniarz, odchodzi ze słuzby i wraz z żoną prowadzą rancho w Wyoming. Któregoś dnia pojawia się u nich prawnik agencji by oznajmić Cavanaugh, że właściciel GPS zapisał swoją agencję właśnie jemu. W tym samym czasie rancho bohatera odwiedzają jeszcze inni goście, nieproszeni, przez nikogo nieoczekiwani. Nie wszyscy obecni w tym czasie w domu Cavanaugh ocaleją po tej wizycie. Nasz bohater, jego żona, prawnik i gosposia z trudem uciekają z zasadzki. Kim jest napastnik i do czego zmierza? Cavanaugh przypomina sobie swojego przyjaciela z dzieciństwa, również komandosa Delta Force, również byłego agenta GPS. Carl ma obsesję na punkcie białej broni a konkretnie nozy, sam potrafi je wykuwać z wielką znajomością fachu, obaj kiedyś uczyli się u starego mistrza. Ale dlaczego jego przyjaciel miałby czyhać na jego życie, gdzie zszedł ze scieżki praworządności a może nigdy na nią nie wkroczył? Bardzo mocny thriller z niebywale szybką akcją,...

maradiego | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Jak wyżej. Albo niżej, bo nie wiem jak to się wklei.

emindflow | 2012-09-19
Przeczytana: 19 września 2012

Mocna sensacja, jak zwykle u Morrella. Były komandos Delta Force pracujący jako ochroniarz staje się celem nie przebierającego w środkach przeciwnika, którym okazuje się dość szybko i niespodziewanie jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa i towarzysz broni. Szaleńcze tempo akcji, setki trupów, morze krwi - wszystko to jest właściwie gotowym scenariuszem do jeszcze jednego kasowego filmu akcji. Tyle tylko, że ten film wyłączyłbym po pięciu minutach, a książkę przeczytałem bez przykrości do końca.

olcia26 | 2014-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

To moj pierwszy thriller tego autora i chyba pierwszy thriller naprawdę spiskowy jaki czytałam. Jak na ten gatunek siedem gwiazdek. Jest to materiał na naprawdę świetny film akcji, brak zbędnych dialogów, każda strona o czymś a w dodatku profesjonalne wprowadzenie czytelnika w świat noży. Czekam na kolejne spotkanie z Panem Morrellem

Fiodor Dandysz | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Niesamowita. Zawiera mnóstwo ciekawych i tajemniczych wątków. Autor genialnie opisuje sceny bijatyk oraz strzelanin.
Książka zadziwia i uczy.
Niszczy i buduje.
Tworzy i pokazuje, że jest czymś niezwykłym.