Hobbit J. R. R. Tolkiena

9788360220177

- Szczegółowe i obszerne streszczenie
- dokładna analiza
- charakterystyka bohaterów
- ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury
- przykładowe wypracowania
- testy sprawdzające z kluczem
- przejrzysty układ
- pomoc w przygotowaniu do prac klasowych.

JaneS | 2013-11-10

Wiem, że dla innych to co napiszę jest nie do zrozumienia, przyjęcia, ale ta książka nie zafascynowała mnie tak jak niektórych. Przeczytałam, bo była to moja lektura. Gdyby nie to, to nie wiem, czy zdecydowałabym się ją przeczytać tak sama z siebie. Nie jestem fanką fantasy, także książka niezbyt dla mnie.

Jednak jeśli mam ocenić całokształt, to zdecydowanie świetny pomysł na książkę, napisana jest fajnym językiem i zawiera dużo opisów, co dla mnie jest ogromnym plusem. Na pewno poleciłam ją osobom, które wielbią fantasy. Dla takich osób to strzał w 10.

Jucia58542 | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Film ,,Hobbit-Pustkowie Smauga" został wyreżyserowany przez Petera Jacksona.Liczne pościgi, walki, zabójstwa i ucieczki trzymały w napięciu.Druga część przygód Hobbita wypełniona jest dynamicznymi sytuacjami i większą dawką humoru.
,,Pustkowie Smauga" nie pozostawia wątpliwości, iż nowa trylogia Petera Jacksona na pewno nie jest ekranizacją ,,Hobbita.." tylko luźną filmową adaptacją. Aktorzy występujący w pierwszej części nadal grają na bardzo dobrym poziomie. Mimo tego, że Bilbo Baggins stał się w drugiej części postacią drugoplanową, nadal zachwyca swoją kreacją. Również Orlando Bloom w roli Legolasa wypadł bardzo dobrze.
Efekt specialne w większości przypadków zachwycają. Smok jest niezwykle dopracowany i wygląda jak żywy. Natomiast scena z Gandalfem w Dol-Guldur- walka jasnej i ciemnej magii chwilami prezentuje się sztucznie. Dużym plusem filmu są malownicze krajobrazy, które kręcono w Nowej Zelandii. Scieżka dźwiękowa była dopracowana do każdej sceny.
Film ,,Hobbit-...

Sylffia | 2013-11-08

To co wydawałoby się być hitem okazało się dnem... bez zachwytów. Męczyłam się czytając... ot taka bajeczka dla dzieci. a na filmie po 20 minutach usnęłam...

Natalia Górska | 2014-12-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Piękna opowieść o honorze, wywiązywaniu się z obietnic, poszukiwaniu, trudach i przyjaźni. Bardzo podobały mi się wstawki Tolkiena, który pisał tak, jakby to był reportaż. Miejsca opisane ze szczegółami-idealne dla kogoś z wyobraźnią, któremu momentalnie obraz stawał przed oczami. Cudowna, przenikliwa, w dobrym guście. Historia dla każdego =)

Izabela Porębska | 2015-10-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2015

Hobbit - wspaniała książka, niesamowite poczucie humoru Tolkiena, fantastyczne przygody i opisy bohaterów. Pochłonęłam tę książkę w ciągu 6 godzin! Zapomniałąm całkowicie o Bożym świecie ;D
Nie tylko polecam a wręcz sugeruję, żeby sięgnąć po tę pozycję!

PS. Film można śmiało odpuścić! - w porównaniu wypada co najmniej blado :/ nie oczarowuje i nie ma tej magii w sobie ;)

rave | 2013-11-11
Przeczytana: 10 września 2013

Nie lubię książek fantasy, a ta wyjątkowo mnie wciągnęła. Tolkien genialnie wręcz zarysowuje cały świat. Nie potrzeba wiele wysiłku, bu wszystko dobrze sobie wyobrazić.

Agiti | 2013-11-06
Przeczytana: 12 listopada 2013

Może być.

Summerinparis | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Zabrałam się do tej książki jako lektury, a ona totalnie mnie zaskoczyła!
Ma niesamowitą fabułę, jest pełna akcji!
Myślę, że po trochu zmieniła moje życie, jest pochwałą przygody!
Naprawdę gorąco polecam każdemu leniuszkowi :)

Zima911 | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Pewnie się komuś narażę, ale film mnie bardziej wciągnął niż ta książka.

Kamila2802 | 2013-11-10

Wypożyczyłam, oczekując świetnej lektury z gatunku fantasy, ale przy pierwszym rozdziale zniechęciły mnie zbyt długie opisy i... nieustanne powtórzenia wyrazu "hobbit".
Obejrzałam film, który zachęcił mnie do ponownego sięgnięcia po książkę, więc podejdę do tej próby jeszcze raz.