Księga Życzeń

Wydawnictwo: W.A.B.
elfy, magia
Gośka

Avagoh to kraina Elfów i Kolorowych Ludzi, których twarze zmieniają barwę w zależności od uczuć. Niestety temu pięknemu miejscu grozi zagłada. Słabnie magia, a sprawczynią jest prawdopodobnie Eteria, która ukradła Księgę Życzeń. Pomóc może tylko przybysz z innego świata – dziesięcioletnia Kasia. Ta nader ciekawska i gadatliwa panienka z niesfornie potarganą grzywką ma odnaleźć Księgę. Tylko...

Pomóc może tylko przybysz z innego świata – dziesięcioletnia Kasia. Ta nader ciekawska i gadatliwa panienka z niesfornie potarganą grzywką ma odnaleźć Księgę. Tylko gdzie jej szukać?
Dziewczynka wyrusza w trudną i długą podróż w towarzystwie wiecznie marudzącego geparda, jednorożca z ułamanym rogiem i pewnego gronostaja, który nie znosi, gdy nazywa się go fretką.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B..2012

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1315&v=_

kp0018 | 2012-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 czerwca 2012

CUDOWNA! To pierwsze słowo, które nasuwa mi się po przeczytaniu książki. Cudowna kraina Avagoh, cudowna główna bohaterka Kasia, cudowna historia pełna magii. Książka o przyjaźni, pokonywaniu lęków, walce z uprzedzeniami i sile uczuć. To debiut pani Joanny, ale jakże udany.
W prologu powieści poznajemy tajemniczego Intrarta (jego pełne imię brzmi Ten-który-rozumie-przyczyny-i-zna-rozwiązania), władcę krainy Avagoh, której magia słabnie. Według mieszkańców osobą odpowiedzialną za to jest tajemnicza Eteria. Rozdział pierwszy przenosi nas do świata ludzi, gdzie dziesięcioletnia Kasia biega po leśnej polanie, a jej mama siedzi niedaleko i czyta książkę. W pewnym momencie na polanie pojawia się człowiek przebrany za elfa. Zaciekawiona dziewczynka zaczyna rozmowę z mężczyzną myśląc, że elf się zgubił. Prowadzi go do mamy, która jako osoba dorosła mogłaby mu pomóc. Okazuje się jednak, że mama nie widzi tajemniczego przybysza. Starszy człowiek domyśla się, że to Kasia ma pomóc w ocaleniu...

jewa | 2012-10-24

PRZECUDNA KSIĄŻKA !!! Bardzo mądra a jednocześnie napisana z humorem. O walce ze strachem, krzywdzącymi uprzedzeniami i pięknej przyjaźni. Dzieci z niecierpliwością czekały co wieczór na kolejny rozdział, a ja nie mogłam się powstrzymać i czytałam im więcej niż jeden ...

czytadela200 | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, śmieci

Szczerze mówiąc książka mnie zawiodła. Przede wszystkim główna bohaterka wcale nie zachowuje się jak dziesięciolatek, raczej jak dużo starsza osoba. Poza tym akcja jest nużąca i nie podoba mi się świat avagoh. Ale to tylko moje zdanie.

Kaytak | 2012-04-30

humorystyka świetna

Arleta | 2013-11-15

Książka choć dla dzieci jest jednak trudna do zrozumienia,na szczęście jest jednak bardzo ciekawą pozycją literacką i choć jest przeznaczona dla młodszych czytelników to starsza osoba w granicy 13-14 lat z przyjemnością ją przeczyta.

jolunia559 JOLA | 2013-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2013

Księga Życzeń to wspaniała lektura dla dzieci.Uczy tolerancji,miłości i dobra.To wartości ,o których nie wolno nam zapomnieć.

Na półkach: Przeczytane, WAB

Dzisiaj coś o magii, elfach, kolorowych ludziach, jednorożcach, gepardzie, gronostaju oraz o najważniejszym bohaterze tej opowieści - małej Kasi.

Pewnego dnia 10-letnia Kasia siedziała sobie ze swoją mamą na polanie kiedy nagle stanął przed nią Elf o imieniu Astar. Zaczął jej wyjaśniać co się stało, mówił że ich kraina Avagon jest w niebezpieczeństwie, że słabnie w niej magia i ze tylko ona - Kasia - może odnaleźć zaginioną Księgę Życzeń.

Po długich naradach Kasia zgadza się pomoc mieszkańcom magicznej krainy. Czas w jej świecie zostaje zatrzymany, a ona zostaje przeniesiona do zaczarowanego miejsca gdzie kolorowi ludzie potrzebują jej pomocy.
Na początku ludzie kompletnie jej nie ufali ponieważ nie wyrażała kolorów, a przez to nikt nie wiedział co ona w danym momencie czuje. Jednak z czasem wszyscy zaczęli się do niej przekonywać. Kasia zaprzyjaźniła się nawet z wieloma ludźmi. Dzięki temu jej trudna wyprawa nie była aż tak straszna jak mogłoby się wydawać...

Kasia przeżyła...

basia | 2012-12-23

napisana lekko z humorem.opowiada o 10 letniej Kasi która przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód. Naprawdę rewelacyjna

Muffinka | 2015-01-05

Bardzo ciekawy świat magiczny, elfy i magiczne postaci.

Marta | 2017-12-30