Bohaterowie się odradzają

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sergiusz Lawendowski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Gośka

Trzecia część trylogii historyczno-przygodowej, rozgrywającej się na początku XX wieku w czasach wojny rosyjsko-japońskiej. W egzotycznej scenerii Dalekiego Wschodu rozstrzygają się losy państwa polskiego i bohaterów poprzednich części – „Bursztynowego Królestwa” i „Afgańskiego Zeusa”. Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, rzuca wyzwanie Rosji i staje do walki o...

Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, rzuca wyzwanie Rosji i staje do walki o niepodległość Polski. Niestety, rozłam w wewnętrznych stosunkach przyćmiewa sukcesy militarne. Skąd nadejdzie pomoc? Po co Dmowski i Piłsudski wybierają się razem do Japonii? Alternatywna wizja Lewandowskiego znacznie różni się od tego, co przedstawiają podręczniki historii.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie,2012

źródło okładki: www.publicat.pl

filozof | 2016-10-09

No i koniec przygody,tom trzeci alternatywnej przygody.
Gdzie powstało,Bursztynowe Królestwo właśnie z Afganistanu do Japonii czy Tajlandii.
Trzon powieści,to autentyczna wojna Japońsko Rosyjska.Tu widziana,oczami Japończyka.
Zauważyłem,w tej książce proroctwa wobec Japonii,o przyszłej tyranii.Znamy,ją choćby Jednostka 731 czy Rzeź Nankinu,ale to inna historia.

Natomiast mam zastrzeżenia do wątku Piłsudski i Dmowski,dla mnie wątek za mało wykorzystany.
Wątek w Syjamie czasem,zbyt przekombinowany.Ogólnie tom trzeci słabszy,od dwóch poprzednich.
Ocena tylko dobra.

Jabuilo | 2016-04-22

Po rewelacyjnym drugim tomie - znów zapaść. W mojej ocenie książka jedynie dobra, znowu przepełniona patosem i polakomanią. Postacie właściwie jednakowe, zarówno męscy bohaterowie w jednej sztancy dobrego wujka cwaniaczka i mądrali, jak i kobiety - obojętnie jakiej narodowości i kultury. Nie będę się rozpisywał, bo szkoda mi czasu - nie zachwyciła mnie ta historia. A przede wszystkim znudziło jakieś takie cwaniakowate politykierstwo, zupełnie od śruby opisywane projektowanie samolotów z ołówkiem i suwakiem w ręku przez oficera artylerii (musi być geniuszem skoro ma w głowie wzory na liczenie biegunowych oraz całą teorię przepływu, termodynamikę i wytrzymałości konstrukcji).
W sumie przeczytałem i odkładam na półkę.

eR_ | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Alternatywne wizje znanej nam historii, to wdzięczny temat dla różnej maści autorów. Trzeba mieć potężna wiedzę historyczną, aby przedstawiać ją w sposób odbiegający od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a raczej w taki sposób, aby było to prawdopodobne. Pan Lewandowski posiadł ta umiejętność. "Saga o kotołaku", to pierwsza powieść tego autora którą przeczytałem, a kolejne, przedstawiające sytuację według wzoru-co by było gdyby pokazały jego talent. Lubię i czytam chętnie.

"Bohaterowie się odradzają", to bezpośrednia kontynuacja powieści"Afgański Zeus". Rzeczpospolita Obojga Narodów, to twór znany w naszej historii, nie tak znowu odległej. Tym razem jest to związek Polaków i Chińczyków, a opowieść o tym, jak doszło do takiego sojuszu jest, według mnie najciekawszą opowieścią w tej publikacji. Wojna rosyjsko-japońska w tle również zwraca naszą uwagę, ewentualne konsekwencje, będą oddziaływać na wszystkich. A co Piłsudski robi w Japonii? Przekonajcie się sami, sięgając po tę...

Andrzej Żubka | 2015-11-15

Dobrze sie czyta, ciekawe watki Piłsudskiego i Dmowskiego. Troche fantastyczna i mało prawdopodobna bitwa w Syjamie. I znowu końcówka za bardzo przyspiesza.

Kamil | 2015-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 lipca 2015

Panie Lewandowski, czemu tak szybko skrócił Pan cały cykl... Gdzie jest czwarty tom!

Akcja prze nadal, po Afganistanie czas na daleką Japonię. Trzeci tom całkiem inny niż dwa wcześniejsze. Więcej scen batalistycznych (wojna japońsko-rosyjska)
z użyciem artylerii (Duży plus za pojedynek na morzu:). Nawet tajne służby i mafia. Jak nic coś na pewno miałby Pan na kolejne tomy. A że wątek z Piłsudskim i Dmowskim tak się szybko skończył, to tylko 9/10 :).

Czytało się super!

Loke | 2017-11-17