Modele mecenatu państwa wobec integracji europejskiej

Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury
poradniki

Publikacja stanowi interesujące porównanie polskiego i słowackiego myślenia o kulturze. Głosy osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki kulturalnej w obu krajach, jak również ?praktyków? kultury, reprezentujący różne instytucje i przedsięwzięcia kulturalne skupiają się w kilku wątkach, takich jak: ? modele finansowania kultury i zarządzania nią; ? kultura wobec transformacji (mecenat państwa a inne formy mecenatu); ? kultura jako czynnik rozwoju w kontekście współpracy regionalnej i transgranicznej; ? trudności w pozyskiwaniu funduszy na konkretne wspólne przedsięwzięcia słowacko-polskie.