Moje kochanki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Fox Mulder

Oprócz tekstów o wyobraźni twórczej Juliana Przybosia (mistrza Kierca) czytelnik znajdzie w tym wyborze szkiców wnikliwe rozważania m.in. o poezji Mickiewicza, Wojaczka, Karpowicza, szkice o obrazach (na okładce) Tadeusza Boruty, o dramaturgii Helmuta Kajzara i wspomnienie o bracie-aktorze Andrzeju.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: własne

katedra | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Panie Kiercu, zamiast brania się za prozę, której nie jest Pan w stanie okroić z daleko idących wymysłów, nawet podczas pewnej krytyki literackiej, powinien Pan wrócić do swoich wierszy (których, szczerze mówiąc, boję się nawet dotknąć zważając na okropność prozy). Cały czas mam wrażenie, że pisze Pan głównie o sobie. To samo podczas czytania biografii Wojaczka. A ta dogłębna analiza metaforyki! Mój Boże, chyba jest Pan w stanie przejść od sznurka do życia pingwinów.

Ola | 2013-02-03
Fox Mulder | 2012-02-25