Neurastenie i narkolepsje

Wydawnictwo: Olimp Media
978-83-62262-00-7
poezja
Fox Mulder

Pierwszego lutego, nakładem serwisu Wywrota.pl, ukaże się kolejny tomik poetycki Pawła Leszczyńskiego "Neurastenie i narkolepsje". Po różnych eksperymentach (tomik w formie nienazwanego handoutu, projekt monoDRAMA łączący wiersze ze zdjęciami) tym razem wiersze zaprezentowane zostały w tradycyjnej wersji, zwracając uwagę dojrzałą treścią, a nie niestandardową formę. Tomik "Neurastenie i narkolepsje" stanowi swoiste podsumowanie twórczości Leszczyńskiego, ponieważ znajdziemy w nim zarówno przykłady wcześniejszych tekstów autora oraz te najnowsze, zebrane w zadziwiająco spójną całość.

Zafascynowany ideą creative commons, autor zdecydował się udostępnić wiersze na otwartej licencji, zarówno w wersji tradycyjnej jak i cyfrowej. Co więcej, tomik dostępny będzie za darmo u autora oraz - po kosztach przesyłki - w serwisie Wywrota.pl (oczywiście aż do wyczerpania nakładu). Część egzemplarzy trafi też do polskich bibliotek.

Leszczyński, pytany jak planuje zarobić na swojej twórczości, odpowiada: "Nie planuję. Oczywiście nie będę się bronił, jeśli ktoś bardzo będzie chciał mi zapłacić, ale tomik wydałem dla siebie i dla tych, którzy będą mieli siłę go przeczytać, to w zupełności wystarczy". A czego możemy spodziewać się w przyszłości? "Sam nie wiem. Ta publikacja coś kończy, ale niczego nie zaczyna".

źródło opisu: http://www.wywrota.pl/leszczynski.html

źródło okładki: http://www.wywrota.pl/leszczynski.html