Nazywam się Jeżynka

Wydawnictwo: IBIS
978-83-7738-060-4
Asia-Polihymnia

Poznajmy się. Jestem Jeżynka. Same ze mną kłopoty. Jak tylko się urodziłam, mama poszła do urzędu i powiedziała, że już jestem. Pani urzędniczka okropnie się zdenerwowała i prawie popękała ze złości, bo w jej spisie mnie nie było. Co to w ogóle jest ta Jeżynka? Owoc, sałatka czy córka jeża? Mama się uparła (ma to po mnie) i stwierdziła, że będzie stała dotąd, aż jej Jeżynka zostanie Jeżynką....

Co to w ogóle jest ta Jeżynka? Owoc, sałatka czy córka jeża? Mama się uparła (ma to po mnie) i stwierdziła, że będzie stała dotąd, aż jej Jeżynka zostanie Jeżynką. No i dopięła swego, chociaż trwało to kilka bardzo długich godzin. Na uparciuchów nie ma rady.
Same ze mną kłopoty. Bo, mimo, że mam pięć lat i pół, ciągle jestem bardzo skręconym dzieckiem. Tak mówi tata. Może źle się wyraziłam. Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że coś nie tak z moim nosem, że jest w kształcie sprężynkowatym albo też, że mam poskręcane policzki. Nie, pod tym względem jestem całkowicie prosta, skręcony mam charakter. Nie usiedzę na chwilę, nosi mnie, czasem ponosi, wszędzie wchodzę, bywa, że bezpowrotnie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nadia | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

"Jeżynka" to bardzo piękna książka.Ma różne fajne przygody. Na przykład mówiła, że każde dziecko musi mieć zwierzątko i na odwrót każde zwierzątko musi mieć dziecko. Więc zapytała mamę o słonia. Mama spochmurniała i powiedziała ,, pomyśl o czymś mniejszym,,.Jeżynka powiedziała no to konia.Mama-na to może mrówka??Jeżynka na to - kot:). Mama -za niedługo masz przecież
urodziny, a Jeżynka hurra hurra mama kupi mi kota!!!! Na urodziny to było śmieszne, bo tata Jeżynki mówił że kotów nie było, kupił koczkodana hihihihihihi;) Ale kotek był prawdziwy i tata postawił go na głowie Jeżynki.Kot zaczął się drzeć wniebogłosy.
Potem mama poszła do sklepu po mleko, a Jeżynka dała kotu 3 czekolady, wszystkie wypluł na dywan, tata zaczął zmywać a dywan, który wyglądał jak jezioro czekolady. Tata powiedział, że Jeżynka ma nadać mu imię, więc tata spojrzał na kalendarz. Kogo my tu mamy... Roberta i Serwacego, więc tak Serwacy został Serwacym. I wszyscy zapomnieli o dywanie. I mówię wam, ta bajka...

książek: 1921
Asia-Polihymnia | 2012-02-24
Przeczytana: 28 lutego 2012

Prześmieszna książka o przygodach 5,5 letniej dziewczynki o "smacznym" imieniu Jeżynka. Zwariowane historie, dużo humoru i świetna zabawa przy czytaniu.

dukate | 2016-05-13
Amelka | 2016-02-07