Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków to możliwe.

Okładka książki Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków to możliwe. Allen Carr
Okładka książki Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków to możliwe.
Allen Carr Wydawnictwo: Betters poradniki
poradniki
Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków to możliwe.
Betters
2011-12-01
2011-12-01
Bogna Piotrowska
poradnik problemy kontrola nad życia techniki zmniejszenia stresu rady

Wpadła mi ręce. Zapomniana pozycja na półce. Nawet nie wiem skąd to mam (jakiś prezent?). Krótkie, głupie, szkoda tej godziny, w którą można to przeczytać. Truizmy, luźne myśli. Nie nadaje się nawet do czytania na kiblu.

Allen Carr i jego książka „Koniec z zamartwianiem się”. Zainteresował mnie tytuł. Sięgając po nią myślałam, że znajdę jakieś dobre rady, jak sobie radzić w trudnej sytuacji. Niestety po jej przeczytaniu, mocno się rozczarowałam. Jest to zbiór luźnych wypowiedzi, często zupełnie nie związanych z tematyką zawartą w tytule np. dzikie zwierzęta nie cierpią na stres, czy chciałabyś wygrać w lotto !

Jedna z niewielu rad, ale o której prawie każdy wie, to, że w trudnej sytuacji warto skorzystać z porady przyjaciół, czy specjalisty.
Cyt.: „Niektórzy przez całe życie szukają klucza, żeby uwolnić się z więzienia. Ty uwolnisz się niego w kilka sekund, bo podpowiem ci właściwą kombinację cyfr.” czy cyt.:”Łatwo zapewnisz sobie życie bez zbędnych trosk, o ile będziesz trzymał się moich zaleceń, ale trzymać się ich czasem nie jest łatwo”.

Kojarzy mi się to z niektórymi „amerykańskimi guru sukcesu”, którzy wmawiają: ludziom myśl codziennie, że będziesz bogaty, a za miesiąc zostaniesz milionerem. Niestety tytuł wprowadza w błąd, a może to po prostu sprawny zabieg marketingowy autora, żeby sięgnąć po książkę, a potem przychodzi rozczarowanie.

Książka jest cienka, więc można ją przeczytać w ciągu godziny, ale według mnie szkoda nawet tej godziny naszego czasu. Nie polecam.

• Psychologia
  • Przeczytane w 2016
  • Rozwój osobisty/Psychologia/Poradniki
  • 2015
  • Allen Carr

Dodaj cytat z książki Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków to możliwe.