Okładka książki Błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich. Stygmaty i wizje

papier
Gośka
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

OD NAJMŁODSZYCH LAT BÓG DAŁ JEJ WIZJE, DZIĘKI KTÓRYM SAMA ZROZUMIAŁA I PRZEKAZAŁA INNYM TAJEMNICE WIARY. Na podstawie jej wizji dokonano odkryć archeologicznych (m.in. odnaleziono dom Matki Bożej w Efezie), a Mel Gibson zrealizował swój film Pasja. Ani badania kościelne z 1813 r., ani niezwykle brutalne badania naukowe przeprowadzone w roku 1819 na polecenie władz Królestwa Pruskiego, nie zdołały...

Na podstawie jej wizji dokonano odkryć archeologicznych (m.in. odnaleziono dom Matki Bożej w Efezie), a Mel Gibson zrealizował swój film Pasja. Ani badania kościelne z 1813 r., ani niezwykle brutalne badania naukowe przeprowadzone w roku 1819 na polecenie władz Królestwa Pruskiego, nie zdołały udowodnić oszustwa w kwestii stygmatów i nie przyjmowania pokarmów przez Annę Katarzynę.

PASJONUJĄCA BIOGRAFIA BŁ. ANNY KATARZYNY EMMERICH (1774-1824) - MNISZKI Z DÜLMEN, JEDNEJ Z NAJBARDZIEJ NIEZWYKŁYCH POSTACI W DZIEJACH KOŚCIOŁA I MISTYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.

źródło opisu: Wydawnictwo AA

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,