Miłość w poezji i malarstwie

Wydawnictwo: Kluszczyński
83-89550-88-1
poezja
DAngel

Miłość, odwieczny temat sztuki, jest "bohaterką"tego zbioru. Miłość szczęśliwa i zdradzona, nieodwzajemniona. Ta, która trawa, i ta, która jest już przeszłością. Miłość młodzieńcza i w starości. To wątki wielkiej poezji - od Kochanowskiego, Sępa-Szarzyńskiego, poprzez Morsztyna, Mickiewicza, Asnyka, Tetmajera, po Leśmiana, Pawlikowską-Jasnorzewską, Baczyńskiego. Ich wiersze przywołujemy w oprawie arcydzieł polskiego malarstwa z nadzieją, że wspólnie pozwolą one przeżyć prawdę o miłości, która - jak mówi Mickiewicz - "rządzi plemieniem człowieczym".

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aura131 | 2013-01-31