Head First HTML with CSS & XHTML. Edycja polska (Rusz głową!)

Tłumaczenie: Piotr Rajca
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Head first - Rusz głową! O'Reilly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Head First HTML with CSS & XHTML
83-246-0427-8
html css xhtml
Katarzyna

Poznaj w niekonwencjonalny sposób zasady tworzenia stron WWW Wykorzystaj najnowsze standardy języka HTML Zastosuj style do zdefiniowania wyglądu strony Opracuj formularze i mechanizmy nawigacyjne Język HTML stale ewoluuje. Od momentu swojego powstania przeszedł długą drogę. Początkowo był to zestaw kilku znaczników służących do formatowania tekstów naukowych, publikowanych w...

Poznaj w niekonwencjonalny sposób zasady tworzenia stron WWW

Wykorzystaj najnowsze standardy języka HTML
Zastosuj style do zdefiniowania wyglądu strony
Opracuj formularze i mechanizmy nawigacyjne

Język HTML stale ewoluuje. Od momentu swojego powstania przeszedł długą drogę. Początkowo był to zestaw kilku znaczników służących do formatowania tekstów naukowych, publikowanych w sieci będącej zalążkiem internetu. Obecnie technologia ta pozwala na niemal dowolne układanie elementów tekstowych i graficznych na stronach WWW wyświetlanych w przeglądarkach internetowych. Współczesny HTML to nie tylko znaczniki, ale także style -- uniwersalne rozwiązanie umożliwiające kontrolowanie wyglądu strony. Zbudowanie nowoczesnej i szybko ładującej się witryny WWW wymaga opanowania tych elementów. Przeraża Cię to? Widzisz już w myślach setki linii przykładowego kodu, dziesiątki definicji i diagramów? Niepotrzebnie.

Dzięki książce "Head First HTML with CSS & XHTML. Edycja polska" poznasz najnowsze standardy tworzenia witryn WWW w sposób gwarantujący szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy. Jej autorzy, wykorzystując najnowsze osiągnięcia teorii uczenia, przedstawiają wszystkie zagadnienia niezbędne do rozpoczęcia projektowania i tworzenia serwisów WWW z wykorzystaniem języka HTML oraz kaskadowych arkuszy stylów CSS. Poznasz znaczniki HTML, zasady umieszczania na stronach WWW elementów graficznych oraz sposoby formatowania tekstów za pomocą stylów. Jednak, co najważniejsze, nauczysz się stosować tę wiedzę w praktyce.

Struktura dokumentu HTML
Znaczniki formatujące
Łącza do innych stron WWW
Wstawianie elementów graficznych
Zgodność ze standardami
Formatowanie za pomocą stylów CSS
Tworzenie formularzy

Przekonaj się, że nawet przy poznawaniu skomplikowanych technologii można się świetnie bawić.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/head-first-html-with-css-...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/hfhtcs.jpg