Star Wars Komiks 2/2012

Wydawnictwo: Egmont Polska
Zbyszek Grzędowicz
komiksy
Wkp

"Kawałek domu" (A Little Piece of Home, Empire #20-21) - Mimo zwycięstwa w bitwie o Yavin i zniszczenia Gwiazdy Śmierci, dla Sojuszu Rebeliantów nastał ciężki okres. Imperium znało umiejscowienie rebelianckiej bazy, którą należało szybko ewakuować, bo odwet był tylko kwestią czasu. Rozpoczęło się poszukiwanie nowej siedziby. Zanim Luke Skywalker, uciekając przed imperialnym pościgiem, natrafił na lodowy świat Hoth, gdzie ostatecznie przeniósł się Sojusz, podejmowano rozmaite próby znalezienia odpowiedniej lokalizacji. W różne części galaktyki rozesłano zorganizowane ekspedycje, sprawą zajęła się też osobiście księżniczka Leia. Jak pamiętamy, Leia dorastała na Alderaanie jako przybrana córka królewskiej pary. Teraz przypomniała sobie o starych znajomych, którzy nie zginęli podczas zagłady planety, unicestwionej przez Gwiazdę Śmierci.

źródło opisu: http://gwiezdne-wojny.pl

źródło okładki: http://gwiezdne-wojny.pl