Alfabet Pana Kazimierza

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
978-83-7232-961-5
sport
Damian

Książka wydana w piąta rocznicę śmierci Kazimierza Górskiego, zawiera alfabetyczny spis biogramów osób, które pan Kazimierz spotkał w swoim długim życiu. Oprócz piłkarzy znajdziemy tu krótkie (acz treściwe) opisy polityków dziennikarzy czy innych osób z pierwszych stron gazet. Wszystko to okraszone swoisty humorem wybitnego trenera. "Alfabet" kończy ostatni wywiad Kazimierza Górskiego, którego udzielił panu Maciejowi Polkowskiemu 20 lutego 2006 roku na 3 miesiące przed swoja śmiercią.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

vegetable78 | 2013-01-14
Przeczytana: 2011 rok

straszne banały. Dobra książeczka dla dzieci, które chcą wiedzieć, że Szarmach nie bał się włożyć głowy tam gdzie inny włożyłby nogę. Teksty pisało chyba 5-letnie dziecko. Momentami miałem wrażenie, że to wręcz pozmyślane historie po śmierci Górskiego. Przykład jest taki: o Wilimowski jakiś beznadziejny ogólny kawałek, a przecież w jednej z wcześniejszych autobiografii Górski znakomicie opisał swoje spotkanie z piłkarzem w RFN w 74 roku. Byłem totalnie rozczarowany. Jednorazowy skok na kasę.

Lukasz_Glebocki | 2013-02-18
TrzymamKoło | 2017-05-29