Oczekiwanie

Cykl: Córka morza (tom 25)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Savn
Halina

Rozgniewana Elen odwiedza Marię i zarzuca jej nadmierne zainteresowanie Olavem. Wysłuchując pretensji i przepełnionych nienawiścią oskarżeń, Maria boi się coraz bardziej, że jej największa tajemnica wyjdzie na jaw. Mężczyźni wyruszają na zimowe połowy. Na wieść o tym, że do Trollfjorden wpłynęła gęsta ławica ryb, rybaków ogarnia prawdziwa gorączka. Jednak dostępu do morskiego spichlerza broni gruba warstwa lodu pokrywająca fiord. Rybacy zwracają się o pomoc do właścicieli parowców, ci jednak żądają za skruszenie lodu zapłaty, co wywołuje oburzenie i protesty wśród podenerwowanych rybaków. U wejścia do fiordu dochodzi do zamieszek.
W blasku poranka zalśniły ostrza noży, bosaki, niosła, siekiery i haki. Jens zauważył, że poderwała sie także załoga ich lodzi. Poszedł za przykładem kompanów, czując jak narasta w nim chęć do walki. Niech zwycięży sprawiedliwość!

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.literia.pl